גנץ פנה לריבלין בבקשה להאריך את המנדט להרכבת הממשלה

יו"ר כחול לבן פנה לנשיא, וכתב: "אני חושב שאנו קרובים לחתימת הסכם, וזה מחייב אותנו לפרק זמן נוסף על מנת להגיע להסכם סופי". המנדט אמור לפקוע בלילה שבין יום שני לשלישי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ וריבלין, בחודש שעבר
גנץ וריבלין, בחודש שעברצילום: מארק ניימן / לעמ
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, פנה הערב (שבת) לנשיא ראובן ריבלין וביקש ממנו לקבל ארכה של שבועיים עד שיצטרך להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה. המנדט של גנץ אמור לפקוע בלילה שבין יום שני ליום שלישי.

"המשבר הפוליטי, הרפואי והחברתי, הביאו אותי לכלל החלטה שגם במחיר פוליטי ואישי כבד אני אעשה כל שאוכל כדי להקים ממשלה יחד עם מפלגת הליכוד", כתב גנץ בפנייה לנשיא. "החלטתי כי לעת הזו יהיה נכון לדחות הישגים ושאיפות חשובים על מנת לעשות את הנדרש. המהלך חייב אותי לעשות צעדים פוליטיים קשים בעלי משמעות לאומית".

נתניהו במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה, לפני כשבועיים. פנה ללשכתו של גנץצילום: אמיל סלמן

עוד כתב יו"ר כחול לבן: "קיימנו מגעים אינטנסיביים להקמת ממשלה. למעשה, אני חושב שאנו קרובים לחתימת הסכם, וזה מחייב אותנו לפרק זמן נוסף על מנת להגיע להסכם סופי".

מוקדם יותר היום הודיע הליכוד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה ללשכת גנץ כדי לקיים עוד הערב פגישה במעון ראש הממשלה בינהם ובין צוותי המשא ומתן.

ביום רביעי כתב גנץ בפייסבוק כי המשא ומתן עם הליכוד להקמת ממשלת אחדות הופסק עקב מה שכינה דרישת נתניהו לפגוע בעבודת הוועדה לבחירת שופטים. "אנחנו חפצים בהקמת ממשלת חירום לאומית, אבל לא בכל מחיר", כתב גנץ.

בכחול לבן שבו ואיימו במהלך החג כי אם לא ייחתם הסכם, גנץ יעלה לסדר היום בשבתו כיו"ר הכנסת דיונים על הצעות החוק שאמורות למנוע מנאשם בפלילים לשמש כראש ממשלה.

מוקדם יותר השבוע התפוצץ המשא ומתן בין הצדדים בשל מחלוקת על עבודת הוועדה למינוי שופטים. ההסכם בין הצדדים היה ביום שני על סף חתימה, אולם ברגע האחרון ביקש נתניהו להכניס סעיף שלפיו עבודת הוועדה תיעשה בתיאום עם השרה החברה בוועדה מטעם הליכוד.

בכחול לבן מתנגדים לדרישה ומתעקשים שהסדרי הוועדה יימשכו כפי שהיו - כלומר שיו"ר הוועדה ושר המשפטים המיועד, אבי ניסנקורן, הוא שיקבע את מועד כינוסה וכך יוכל למנוע ממנה להתכנס ככל שלא תהיה הסכמה על השופטים שימונו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ