גנץ הודיע כי הממשלה החדשה תושבע ביום חמישי

יו"ר הכנסת הנחה גם לכנס את הוועדה המסדרת. אתמול הודיעה סיעת ימינה כי לא תצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו ובני גנץ ותהיה חלק מהאופוזיציה. בנט במסיבת עיתונאים: "גנץ ונתניהו בורחים ממשרד הבריאות בכל כוחם - כאילו היה מגיפה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גנץ ופרץ בכנסת
גנץ ופרץ בכנסתצילום: עדינה ולמן / דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת בני גנץ הודיע היום (שני) כי השבעת הממשלה תתקיים ביום חמישי הקרוב בשעה 13:00. גנץ הנחה את יו"ר הוועדה המסדרת לכנס את הוועדה ולקבוע את נהלי הדיון בהתאם. ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין מבקש לכלול 36 שרים בממשלה.

ח"כ נפתלי בנט (ימינה) ביקר היום במסיבת עיתונאים את ההתנהלות סביב הקמתה של ממשלת החירום. "נתניהו וגנץ הכריזו על הקמת ממשלת קורונה-חירום. המשרד הכי חשוב בעניין הזה הוא משרד הבריאות אבל הם בורחים ממנו בכל כוחם, כאילו היה מגיפה". שר הביטחון היוצא אמר שהיה מוכן להוביל מדיניות בתחום הבריאות אולם ראש הממשלה לא נענה להצעותיו. "ככה לא נראה בן אדם שרוצה את ימינה בממשלה", הוסיף בנט.

יחד עם זאת הבהיר בנט כי "תמיד ניתן גיבוי לראש הממשלה - אם יעשה את הדבר הנכון. אם לא, נהווה אופוזיציה לוחמת ונציג חלופות ראויות". לדבריו, במקרה כזה, "נבנה מודל לחלופה שלטונית, ונראה מה זה ימין אפקטיבי - ימין שלא בא לריב אלא בא לעשות. ימין שלא מדבר על שופטים, אלא ממנה שופטים. ימין שלא מדבר על ריבונות - אלא מחיל ריבונות".

אתמול הודיעה סיעת ימינה כי לא תצטרף לממשלה בראשות נתניהו וגנץ ותהיה חלק מהאופוזיציה. לפי הודעת ימינה, היא לא תצטרף "לאור הרכב הממשלה ומדיניותה המסתמנת כממשלת שמאל בראשות נתניהו, ולאור הזלזול הבוטה של ראש הממשלה כלפי ימינה וציבור בוחריה". בסיעה מסרו עוד כי היא "תערך ליום שאחרי נתניהו, שיבוא בעוד שנה וחצי".

בתמיכת כחול לבן, נשיא המדינה ראובן ריבלין הטיל ביום חמישי האחרון את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו. ריבלין נתן את המנדט לנתניהו לבקשת 72 חברי כנסת, בהם חברי כחול לבן. בכחול לבן דרשו תחילה מהליכוד ומבית הנשיא שלא להפיץ את חתימות חברי הסיעה, והמסמך שהפיץ בית הנשיא כלל רק את שמות החותמים ללא חתימותיהם. בכחול לבן העבירו בהמשך ל"הארץ" את המסמך שעליו חתם יו"ר כחול לבן בני גנץ, אך סירבו להעביר את המסמכים המקבילים שעליהם חתמו יתר חברי הסיעה. מאוחר יותר גם אלה הועברו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ