מיקי זוהר: רה"מ לא צריך לחפש איך לגמור את החודש, מנסים להפוך אותו לנכה כלכלית

לקראת הדיון בהטבת המס שמבקש נתניהו בדיעבד, אמר יו"ר הקואליציה "כי אף אזרח לא רוצה שראש ממשלת ישראל יוציא מכיסו כסף כדי להיות ראש הממשלה שלנו". הוא הוסיף כי נתניהו נותן כיום למשפחתו את "צרכיה הבסיסיים"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו וזוהר בישיבת סיעת הליכוד, בנובמבר
נתניהו וזוהר בישיבת סיעת הליכוד, בנובמבר צילום: אמיל סלמן
לוגו הארץ
הארץ

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר הבוקר (שלישי) כי ראש הממשלה לא צריך "לחפש איך לגמור את החודש", על רקע דיון בוועדת הכספים בבקשתו של בנימין נתניהו לקבל הטבות מס על תשלומים שקיבל במהלך כהונתו. בדיון בוועדה אמר זוהר כי "רוצים להפוך את נתניהו לנכה כלכלית".

ועדת הכספים דנה היום בהצעה לאשר שורה של תיקונים הנוגעים לממשלה החדשה ולסטטוס של ראש הממשלה החלופי. עם הסעיפים נמנים בקשת נתניהו כי המדינה תשלם את מס הכנסה שהוטל עליו בין השנים 2009 ל-2017, בשל הכנסה הנובעת מתשלומים, שירותים וטובות הנאה למעט משכורת וקצבה.

נתניהו מתייחס בבקשתו רק לשנים אלה, שכן ב–2018 עבר ביוזמת ח"כ זוהר תיקון לחוק הפוטר את נתניהו ממס על תשלומים, שירותים וטובות הנאה הקשורות לתפקידו. בלשכת ראש הממשלה טוענים כי נתניהו אינו דורש תנאים מיוחדים, וכי תשלום המס שרשות המסים מבקשת ממנו לשנים עברו הוא חסר תקדים.

בראיון לגלי צה"ל אמר זוהר הבוקר כי "לא סביר שראש ממשלת ישראל, שמשכורתו ירדה לאזור ה-17 אלף שקלים בחודש, ישלם גילומי מס שבמשך שנים נעטפו, סדר גודל של מאות אלפי שקלים, קרוב לחצי מיליון שקלים. אף אזרח לא רוצה שראש ממשלת ישראל יוציא מכיסו כסף כדי להיות ראש הממשלה שלנו". הוא הדגיש כי "היום ראש הממשלה לא במצב שהוא צריך לחשוב איך לגמור את החודש, יש לו משכורת שאיתה הוא נותן למשפחתו את הצרכים הבסיסיים שלהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ