בנט: עבאס כבר לא תומך טרור, ראיתי מנהיג ואדם הגון

בריאיון לחדשות 12 התייחס יו"ר ימינה גם לחברו למפלגה, ניר אורבך, שנחשב למתנדנד בין הגושים: "אני לא מעלה על דעתי שהוא יפנה לי גב". הוא אף ציין כי ממשלתו תוריד את גיל הפטור מצה"ל לציבור החרדי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנט בכנסת, אתמול. לדבריו, בשותפות עם רע"ם יש "הזדמנות לא מבוטלת"
בנט בכנסת, אתמול. לדבריו, בשותפות עם רע"ם יש "הזדמנות לא מבוטלת"צילום: אמיל סלמן
הארץ

יו"ר ימינה נפתלי בנט אמר הערב (חמישי) כי הוא רואה ביו"ר רע"ם מנסור עבאס "מנהיג אמיץ, אדם הגון שדואג לאזרחי ולא ללאומי". יממה לאחר ההכרזה על הקואליציה המתגבשת נשאל בנט בריאיון לחדשות 12 על פוסט שבו הגדיר את עבאס "תומך טרור". על כך השיב כי שינה את דעתו והוסיף: "בזמן המלחמה והפרעות היה משהו שתפס אותי. עבאס הגיע לבית הכנסת בלוד באמצע הרגעים הכי מתוחים". לדבריו, בשותפות עם רע"ם יש "הזדמנות לא מבוטלת לפתוח דף חדש ביחס בין מדינת ישראל לערביי ישראל".

בריאיון נשאל בנט על הבטחת הבחירות שלו כי לא יאפשר ליו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, להיות ראש ממשלה, גם לא ברוטציה. על כך השיב: "ההבטחה הליבתית בבחירות האלה היתה להוציא את ישראל מהכאוס. הרי הייתי המפלגה היחידה שלא היתה רק ביבי-רק לא ביבי... הבנתי שאם ניצמד לדברים האלה, לא נוציא את המדינה מהכאוס".

על הקמת ממשלה ללא המפלגות החרדיות אמר בנט: "הממשלה הזאת לא נגד. ליברמן נתן את מילתו לי, לגדעון (סער) וללפיד שלא תהיה פגיעה בחרדים. אם יהיה קיצוץ רוחבי, אז בסדר. אנחנו הולכים להוריד את גיל הפטור (מגיוס לצה"ל) בשביל שרבבות יוכלו לצאת לעבוד".

בנט התייחס גם לאבטחה שהצמיד לו שב"כ ואמר כי הוא אינו חושש מאיומים. עם זאת אמר: "יש נגדי מערך של איומים, סחיטה, שוחד של תפקידים. 'אם את תבואי, בעלך יקבל...' זה משהו נורא. אני אומנם מקבל את הביקורת כי אכן אמרתי דברים בעבר, ועכשיו אני חוטף את זה. אבל אני מזהה חלק (נגדי) שמאורגן בכסף".

יו"ר ימינה התייחס גם להסתייגותה של שותפתו למפלגה, איילת שקד, מהקואליציה המסתמנת. "קשה לה עם המהלך... לא הצלחנו להקים ממשלת ימין, והיא הסכימה. הצלחנו להגיע לזה", אמר. בנט נשאל גם על חברו למפלגה, ניר אורבך, שנחשב לח"כ מתנדנד בימינה. "אני לא מעלה על דעתי שהוא יפנה לי גב", אמר בנט. "פה מדובר על נאמנות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ