השר אקוניס: המשרד שלי הוקם בחטא, הוא היה צריך להיסגר מזמן

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אקוניס בבנייני האומה בירושלים, במארס
אקוניס בבנייני האומה בירושלים, במארסצילום: אוהד צויגנברג
נעה שפיגל
נעה שפיגל

השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס, אמר הבוקר (ראשון) כי המשרד שבראשו הוא עומד "הוקם בחטא" וכי הוא "היה צריך להיסגר מזמן". בראיון לישי שנרב בגלי צה"ל, לקראת הקמת ממשלת בנט-לפיד, אמר אקוניס כי "המשרד הזה הוקם כאתנן פוליטי של אהוד ברק לשמעון פרס", והוסיף כי הוא היה "מצפה מממשלת שינוי לכאורה לא להקים או לקיים משרדים שלשיטתם היו צריכים להיסגר".

לדברי המראיין כי גם אקוניס עצמו סבור שהמשרד מיותר, השיב השר: "עמדתי לגבי קיומו של המשרד נאמרה בפורומים פנימיים", וציין: "בלאו הכי היינו בתוך ממשלת מעבר כמעט חצי שנה".

אקוניס ציין בדבריו כי הקמתה של הממשלה, שצפויה להיות מושבעת הערב, מהווה "סכנה לדמוקרטיה, עיוות מוחלט של רצון הבוחר והפרת כל הבטחה שהוא הבטיח לציבור".

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ), שאמור להתמנות היום לשר לשיתוף פעולה אזורי, הגיב: "אופיר אקוניס נזכר היום שהמשרד לשיתוף פעולה אזורי, בראשו עמד עד היום, הוא למעשה מיותר. אם כך, נראה לי שיהיה גם מיותר שניפגש, כי אין טעם בחפיפה עם מי שאומר שלא עשה כלום בתפקידו. טוב יעשה אקוניס, אם ילמד פרק בממלכתיות ובהעברת שלטון ראויה, בינתיים אבצע חפיפה מול עובדות ועובדי המשרד שזקוק לשר שמאמין בו ובחזון ההשתלבות במרחב, ולא במי שראה בו רק ככיבוד שסיפק לו פינוקים מיניסטריאליים".

בממשלת נתניהו-גנץ שאקוניס מכהן בה כעת ישנם 32 שרים, ואילו בממשלה שצפויה להיות מושבעת היום יכהנו 28 שרים. זאת, לאחר שהעומדים בראשה החליטו לסגור את משרדי הדיגיטל, המים, הקידום הקהילתי והעניינים האסטרטגיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ