בית משפט זיכה פלסטיני שלא עצר במחסום ארעי בדרכו לתפילה

לאחר שלא ציית לקריאת חייל לעצור, פשט כוח צה"ל על ביתו של תושב הגדה. התביעה טענה כי הוא תקף את החייל אולם תיעוד המקרה מפריך טענה זו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

בית המשפט הצבאי זיכה אתמול (שני) את חדר אלעמור – פלסטיני שהועמד לדין לאחר שלא שעה לקריאת חייל לעצור בדרכו להתפלל במסגד במהלך חודש הרמדאן. אלעמור נעצר בביתו לאחר התפילה המדוברת כאשר חיילים פשטו על ביתו. הוא הועמד לדין בעבירה של "הפרעה לחייל".

האירוע התרחש באוגוסט 2012, בו חל באותה שנה חודש הרמדאן, בכפר עטאוונה שבנפת חברון. סיור של חיילים מגדוד שמשון של חטיבת כפיר הבחין בכלי רכב שחשדו כי הוא גנוב. עד להגעת המשטרה כדי לבדוק את הנושא, הקימו החיילים מחסום מאולתר בכפר. בשעה 16:30, תושב הכפר מונזר, חדר אלעמור, עשה את דרכו לעבר המסגד לתפילת אחר הצהריים. החייל שהיה במקום הורה לו (בעברית) לעצור. הפלסטיני השיב בעברית "אני הולך" והוסיף בערבית "לסלי", דהיינו להתפלל. החייל חסם את דרכו. אלעמור עקף אותו, ובתגובה החייל הניח יד על כתפו ושאל אותו בעברית "יש לך תעודה" ואף אמר "אתה רוצה שאני אעצור אותך". כל האירוע ארך חמישים שניות ובסיומו הגיעו תושבים שלקחו את הפלסטיני מהמקום ללא התנגדות החייל. אלעמור הלך להתפלל ושב לביתו. לאחר מכן, כוח צה"ל הגיע למקום ועצר אותו. הוא ישב במעצר יומיים ושוחרר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ