נתניהו טס לניו יורק כדי להרוס את המסיבה

ראש הממשלה צודק אולי בנסיונו לצנן את הרומן בין רוחאני והמערב, אבל לא בטוח שזה חכם למה הימין מכין מראש קמפיין נגד הסדר לא קיים, שאין סימן להתקדמותו ומדוע הכוכבים מהפוליטיקה וממערכת הביטחון אינם רוצים להיות ראשי ערים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מחרתיים, בלילה שבין שבת ליום א', בנימין נתניהו ישתרע על המיטה שהותקנה עבורו במטוס אל־על (חינם, ללא עלות נוספת, מדגישים בלשכת רה"מ) ולפני שישקע בשינה ערבה, הוא יהרהר בוודאי בגורל שנגזר עליו: להיות מקלקל מסיבות סדרתי, או בלשונו של רה"מ הכי אמריקנולוג שהיה לנו: "פארטי פופר" (שורוק בוו).

נתניהו נוסע לניו יורק, לעצרת הכללית של האו"ם ולפגישה עם הנשיא ברק אובמה בבית הלבן בוושינגטון, בתחושת שליחות יוקדת שגם היא אינה זרה לו. הוא נחוש לשפוך מים צוננים, מי קרח, על הרומן המלבלב שנרקם בין המערב בהנהגת ארצות הברית, לאיראן בראשות המנהיג המתעתע בעל המלים הרכות, חסן רוחאני. הוא מצויד בחומרים מודיעיניים שמעידים כי גם תחת רוחאני איראן מקדמת, כדרכה, פעילות טרור עניפה בעולם, במיוחד אצל השכנות שלנו, סוריה ולבנון. הוא יצביע בשיחותיו המדיניות ובראיונות שיעניק על שורה של "שקרים גסים" בראיון שנתן רוחאני לרשת אן־בי־סי האמריקאית. הוא ימתח קו ישיר בין תרגיל ההונאה שעשתה צפון קוריאה לארה"ב לפני שמונה שנים - תרגיל שהחל בשיחות על גרעין אזרחי והסתיים בפיצוץ גרעיני רב רושם - למשהו החדש שכביכול מתחיל עכשיו באיראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ