השר פרץ הורה לעצור את תוכנית הגן הלאומי במורדות הר הצופים

השר להגנת הסביבה הודה שבשטח "אין ערכי טבע רגישים באופן מיוחד". לטענת תושבי האזור, מטרת ההכרזה על הגן היא מניעת פיתוחן של השכונות הפלסטיניות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, הורה אתמול (רביעי) למנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, לעצור את קידום התוכנית להכרזה על הגן הלאומי החדש "מורדות הר הצופים". פרץ הודה "שבשטח אין ערכי טבע רגישים באופן מיוחד".

התוכנית שמקודמת בשנים האחרונות על ידי רשות הטבע והגנים ועיריית ירושלים שנויה במחלוקת. לטענת תנועות שמאל ותושבים פלסטינים, מטרתו האמיתית של הגן היא למנוע את פיתוחן של שתי השכונות הפלסטיניות הסמוכות – עיסוויה וא-טור. לטענתם, הראיה לכך היא העובדה שהשטח המיועד לגן הלאומי לא עשיר באופן מיוחד בערכי טבע או ארכיאולוגיה. שטח הגן הלאומי הוא השטח היחידי אליו יכולות להתפתח שתי השכונות. לפני כמה שנים הכינו התושבים תוכניות מתאר לשכונות אך אלו נדחו ובמקום זאת הוחלט להכריז על השטח כגן לאומי. התוכניות לגן הוגשו לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ולפני כשנה ושמונה חודשים אושרה התוכנית ופורסמה להתנגדויות, אך מאז היא לא קודמה. יתכן שסיבה לכך היא חשש מלחצים בינלאומיים נגד קידומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ