"אנחנו מגינים על היהודים, לא עליך יא פרצוף תחת. ברגע שיש לי הזדמנות אני אירה בך"

מצלמות "צעירים נגד התנחלויות" הצליחו להוריד את רמת האלימות כלפי פלסטינים, אך מאז דוד הנח"לאווי מתמודד הארגון עם ביקורי מתנחלים וחיילים

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס
עמירה הס

בבוקר יום שישי שעבר הופיעו בחצר מרכז הפעילויות של "צעירים נגד ההתנחלויות" בתל רומיידה בחברון שני חיילים חמושים ושני ישראלים: אשה בגיל העמידה וצעיר. שניהם לא מוכרים לפעילים הפלסטינים, שמצלמותיהם תיעדו כמה ימים קודם לכן את דוד אדמוב (הנח"לאווי) מאיים שיירה בפלסטינים.

האשה טענה באוזני החיילים שמשטח המבנה נזרקו לעברם אבנים זמן קצר קודם לכן. רק היא דיברה, ובמבטא רוסי. אחמד, אחד הפעילים, אמר לה בשפת אמה: "זוהי אדמתנו. זהו ביתנו. צאי מפה. לכי הביתה". המצלמה הקטנה שהחזיק בידו מתעדת את מבטה, רושף תדהמה וסלידה. לפריים של התמונה נכנס אחיו של אחמד - עיסא, כשהוא מחזיק בידו של ילד קטן. עיסא עמרו, ממייסדי "צעירים נגד ההתנחלויות" ניסה להסביר בעברית טובה לחיילים ולאשה הלא מוכרת שעל קירות המרכז, בגובה הגג, מוצבות מצלמות. הוא ביקש להגיד - לו האורחים הלא קרואים היו מניחים לו - שאם אכן מישהו זרק אבנים משטח הבית, המצלמות תיעדו אותו. לכן ביקש לדעת איפה בדיוק עמדו מיידי האבנים לכאורה. האשה השיבה שאינה זוכרת, וכשעיסא הביע תדהמתו על שאינה זוכרת משהו שקרה 50 דקות קודם לכן, אמרה: "לא רוצה לדבר אתך. אני מדברת עם חיילים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ