כל אחד מ-1.7 מיליון תושבי הרצועה חש מטרה של צה"ל

ההתקפות בעזה השיגו בעיקר אחדות שורות פלסטינית. צה"ל מפרש באופן לא חוקי את ההיתר המוגבל והמותנה לפגוע בבתים כדי לפגוע באזרחים

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים157
עמירה הס
עמירה הס

"צה"ל אינו מצליח או לא טורח למצוא את משגרי הטילים עצמם, ולכן הוא תוקף מטרות אזרחיות כמו בתים ואינו מהסס להרוג אזרחים וילדים רבים". זוהי מסקנתם החד־משמעית של תושבים ברצועה, שאומרים שההתקפה הנוכחית חסרת רסן יותר מ"עמוד ענן".

ביומיים של הפצצות אוויריות תכופות וצפופות על הרצועה הרגה ישראל לפחות 54 פלסטינים (נכון ליום רביעי בערב). המספר הגבוה של אזרחים מבין הקורבנות ואינטנסיביות ההתקפות חיסלו בינתיים כל ביקורת שהיתה על כך שחמאס נגרר להסלמה צבאית. נראה שגם מי שאינם תומכי חמאס מבינים את עמדתו ובשלב זה מה שהשיגו ההתקפות הישראליות הוא אחדות שורות פלסטינית. מחמוד עבאס אמר בישיבת חירום של ההנהגה הפלסטינית כי "זוהי מלחמה נגד העם הפלסטיני כולו ולא נגד פלג זה או אחר", ושהיא המשך להתקפה על המוסדות והאזרחים הפלסטיניים בחברון שעברה אחר כך לירושלים. "זוהי לא ענישה קולקטיבית, זוהי השמדה של משפחות שלמות", אמר עבאס, שבשבועות האחרונים הואשם שהוא אינו מגנה כנדרש את מסע הדיכוי הישראלי בגדה המערבית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ