נתניהו מת לסיים את הלחימה בדרום, אך נאלץ להסתפק בכאב ראש

התוכנית של בנט להקמת נמל תעופה בעזה - והצבת צה"ל ברצועה • התהיות במערכת הפוליטית על כוונותיו של כוכב האולפנים החדש, אחד יואב גלנט • וגם: מה הקשר בין כישלון לפיד להעביר את חוק מע"מ אפס לשובם האפשרי של החרדים לקואליציה

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי ורטר

חייזר שהיה נוחת בארץ בתחילת השבוע היה מתרשם כי הסיבה לכל צרותיה של ישראל נעוצה באחד, ג'ון קרי שמו. שר החוץ האמריקאי שוחר הטוב אך הגולמני משהו, שכשל בניסיונו להפסיק את האש, תואר בתקשורת המקומית כטרוריסט מדיני, מפגע אסטרטגי, חופר מנהרות מוות מתחת לביטחון המדינה.

ההתנפלות על קרי וההידרדרות החריפה והמהירה ביחסים עם ארצות הברית סימנו את אובדן השליטה של ממשלת ישראל על האירועים. במקום שהקבינט יימנע מהצבעה מתריסה "פה אחד" נגד מתווה קרי והמחלוקת תיפתר בשקט ובדיסקרטיות בצינורות הדיפלומטיים, ביבי ואנשיו פתחו חזית מיותרת נגד האמריקאים, והיתר קיבל ביטוי הולם בתוכניתו של ג'ון סטיוארט. בשבוע הזה נדמה היה כי המדינה שוקעת בדיכאון. הרבה חיילים הרוגים, הרבה מדי, 56 עד ליום חמישי בערב, ותחושה עמומה מנקרת, כי לממשלת ישראל אין מושג ירוק לאן הולכים מכאן, האם דוהרים פנימה, האם עושים פרסה וחוזרים אחורה, ובאילו תנאים, ובאיזו דרך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ