דובדבנים במקום כלניות |

יעד התמרון הבא של בני גנץ: שגריר ישראל בוושינגטון

ידידי הרמטכ"ל דנו בהצעה על רקע קשריו הענפים עם מערכת הביטחון האמריקאית. ההחלטה תלויה בשיקולי נתניהו אם להאריך את כהונת דרמר, שלא מקובל על הממשל

אמיר אורן
אמיר אורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר אורן
אמיר אורן

הרמטכ״ל, רב־אלוף בני גנץ, שוקל בחיוב רעיון למנותו בשנה הבאה, לאחר פרישתו מתפקידו ומצה״ל, לשגריר ישראל בוושינגטון. הרעיון הועלה באחרונה בסביבתו האזרחית של גנץ ומימושו תלוי בהחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע למועד סיום כהונת מקורבו רון דרמר כשגריר בוושינגטון. דרמר ישלים בקיץ הבא שנתיים בתפקידו.

בקרוב אמור שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לראיין אלופים, להתייעץ עם בכירים לשעבר במערכת הביטחון ולהמליץ לממשלה על המועמד לרמטכ״ל ה–21. אישור המינוי צפוי בנובמבר, ומאותו רגע יתנהל תהליך רשמי של חפיפה בין הרמטכ״ל היוצא ויורשו ובלתי־רשמי של זליגת הסמכות לעבר הרמטכ״ל הבא. ארבע שנות כהונתו של גנץ כרמטכ״ל מסתיימות באמצע פברואר 2015. חוק הצינון אוסר עליו להיבחר לכנסת או להתמנות לשר בממשלה בשלוש השנים שלאחר שחרורו משירות קבע - מועד שאינו חופף בהכרח את מועד העברת התפקיד לרמטכ״ל הבא ותלוי בהחלטת גנץ אם לנצל את מלוא חופשת השחרור העומדת לרשותו. את מקצת החופשה הספיק גנץ למצות בחורף 2011-2010, לאחר פרישתו מסגנות הרמטכ״ל ולפני מינויו לרמטכ״ל, אחרי שבוטל מינויו של האלוף יואב גלנט. קודמו, גבי אשכנזי, הסתפק בשלושה חודשי חופשה והעדיף להתחיל את תקופת הצינון שלו במאי 2011.

תגובות