השב"כ והמשטרה קבעו שאירוע הדריסה של אבי בן ציון פלילי, כתב האישום: הרקע לאומני

הפרקליטות הצבאית הגישה אתמול כתב אישום נגד הנאשמים ברצח אבי בן ציון, שלדברי המשטרה והשב"כ נדרס תוך כדי שוד. מכתב האישום מתברר כי השלושה ביקשו לשדוד רכב ישראלי

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

הפרקליטות הצבאית קובעת כי הנאשמים ברצח החקלאי אבי בן ציון פעלו על רקע לאומני, כך עולה מכתב האישום שהגישה אתמול (רביעי) לבית המשפט הצבאי בשומרון. הקביעה עומדת בניגוד לעמדת השב"כ והמשטרה לפיה מדובר באירוע פלילי.

בן ציון נדרס בכביש 505 בואכה בקעת הירדן בראשון בדצמבר. בעקבות האירוע נעצרו שלושה חשודים – אמיר בני ג'אבר, אשרף אבו כתב ומוחמד בני גאמע בחשד לאחריות למעשה. לאחר המעצר, הודיעו המשטרה והשב"כ כי מדובר בשוד פלילי שהסתבך. השלושה רצו לשדוד רכב, ופגעו בכלי הרכב של בן ציון מאחור. לאחר שיצא מהרכב לבדוק את הנזק, הם ריססו עליו גז מדמיע. לאחר שביצעו פניית פרסה כדי להימלט מהמקום, הם נסעו לאחור ודרסו אותו שוב ונמלטו. בן ציון נפצע באורח אנוש ומת למחרת.

אתמול הוגש נגד השלושה כתב אישום על רצח לבית המשפט הצבאי בשומרון. לטענת התביעה, הנסיעה אחורה על בן ציון לאחר הפגיעה, מלמדת כי בכוונתם הייתה לרצוח אותו ולא מדובר בתאונת דרכים רגילה. מכתב האישום מתברר, כי לא מדובר באירוע פלילי רגיל וכי השלושה ביקשו לשדוד רכב ישראלי, ובחקירתם אמרו כי נסעו לכביש 505 כי בו נוסעים יהודים.

בשבועות האחרונים מנהלת משפחת בן ציון, באמצעות עמותת חוננו, מאבק ציבורי להכרה בהם כנפגעי פעולות איבה. אלמנתו, אלמנתו ניבה בן ציון מסרה לאחר הגשת כתב האישום כי "בשבועות האחרונים אנו זועקים את זעקתו של אבי. היום קיבלנו חיזוק כי אבי נשדד כי הוא ישראלי ויהודי ונרצח כי הוא ישראלי ויהודי. בכתב האישום רואים כי המחבלים לא חיפשו כל רכב, אלא דווקא רכב ישראלי במקום בו נוסעים יהודים, כעת ברור לכולם כי נסיבות הרצח הינם לאומניות – אנו קוראים לרשויות לעשות את הברור מאליו ולהכיר ברצח כרצח ממניע לאומני. אנו מודים למשטרה, לפרקליטות ולגורמי הביטחון על תפיסתם המהירה של הרוצחים ועל הגשת כתב האישום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ