תוכנית העבודה של שר החוץ יצחק הרצוג בממשלת נתניהו - מדיני ביטחוני - הארץ

תוכנית העבודה של שר החוץ יצחק הרצוג בממשלת נתניהו

שבועיים אחרי ההכרזה בלוזאן נזכרו במחנה הציוני לפרסם "נייר עמדה" בסוגייה האיראנית. במקום ביקורת אופוזיציונית, אפשר לקרוא בין השורות את המילים "ממשלת אחדות"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ברק רביד
ברק רביד

כמעט שבועיים אחרי ההכרזה על ההבנות שהושגו בין איראן לשש המעצמות בלוזאן, פרסמה רשימת המחנה הציוני את עמדתה בנושא. ב"נייר עמדה" שהפיץ אתמול (ראשון) יצחק הרצוג הוא נמנע מלמתוח ביקורת ישירה על מדיניותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיה האיראנית ואף מבהיר כי מדובר בנושא ש"בו אין קואליציה ואופוזיציה".

המסמך בן שלושת העמודים פורסם בעיצומו של המו"מ הקואליציוני המדשדש בין הליכוד לבין מפלגות הימין והמפלגות החרדיות. בימים האחרונים, לאור המבוי הסתום במגעים, העלו בכירים בליכוד את האפשרות של הקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני. אף שהרצוג ובכירי מפלגתו מכחישים שבכוונתם להצטרף לממשלת נתניהו, המסמך שהפיצו בנושא האיראני אינו מאתגר באופן משמעותי את מדיניותו. יתר על כן, ניכר כי במחנה הציוני עשו מאמץ מיוחד שלא למתוח ביקורת ישירה על ראש הממשלה, והסתפקו באמירה כללית שלא ברור למי היא מכוונת. "חלקם של הפרמטרים כפי שהם מופיעים בהצהרה המשותפת (של איראן והמעצמות) בעייתיים ויש בהם סיכונים פוטנציאליים ממשיים לטווח הארוך", נכתב במסמך. "במקום המדיניות המותירה את ישראל ללא השפעה משמעותית על מערכת קבלת ההחלטות של המעצמות, אנו מציעים לפעול כעת ולוודא שיוכנסו שינויים הכרחיים בהסכמות".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ