איזנקוט יצמצם את סמכויות הרבנות הצבאית

על פי התכנון, פעילותה החינוכית של הרבנות הצבאית תוגבל. קצין בכיר התייחס אתמול למדיניות החדשה: "נדאג שהרבנות תעסוק בפעילות שעניינה רבנות, וחיל החינוך יעסוק בחינוך"

עמוס הראל
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
גילי כהן

הרמטכ"ל, רב־אלוף גדי איזנקוט, מתכוון לצמצם את סמכויות הרבנות הצבאית ולהגביל את מעורבותה בפעילות חינוכית בצה"ל. איזנקוט עומד להורות לאגף כוח האדם במטכ"ל לבחון מחדש את חלוקת הסמכויות בין הרבנות וחיל החינוך — שני גופים שביניהם ניטש בעשור האחרון מאבק שליטה חריף, שהיו לו גם משמעויות פוליטיות.

כפי שדווח בעבר בסדרת תחקירים ב"הארץ", הרבנות הצבאית הגדילה במשך שנים בהתמדה את חלקה בפעילות החינוך לחיילים, כשהיא מתחרה בחיל החינוך, נוגסת בסמכויותיו ומנצלת את העובדה שלרשותה עמדו משאבים כספיים גדולים יותר. צעדים אלה עוררו מחלוקות קשות בתוך צה"ל ואף ביקורת בקרב ח"כים מהשמאל, שמחו על מה שתיארו כזליגה מתוכננת של תכנים דתיים ליחידות ובכמה מקרים גם על ניסיונות הטפה, דתיים ופוליטיים. התהליך הגיע לשיאו בכהונתו של תת־אלוף אביחי רונצקי כרב הצבאי הראשי. ענף "תודעה יהודית" ברבנות (שהוקם עוד בתקופת הרבצ"ר תא"ל ישראל וייס) הרחיב אז מאוד את פעילותו ביחידות, ואף גלש לתחומים שבעבר לא עסקו בהם רבנים, כמו ערכי לחימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ