אחרי אישור הסכם הגרעין: ישראל וארה"ב החלו לדון בחיזוק שיתוף הפעולה הביטחוני

בשבועיים האחרונים התקיימו בין הצדדים מגעים ראשוניים בדרגי עבודה לקראת ביקוריהם בוושינגטון של יעלון ונתניהו. ראש הממשלה ייפגש עם אובמה לראשונה זה שנה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בלי הכרזות פומביות, בפרופיל נמוך ובאופן לא רשמי החלו בשבועיים האחרונים ישראל וארה"ב בדיונים מדיניים-ביטחוניים על היום שאחרי הסכם הגרעין עם איראן, כך ציינו פקידים ישראלים ואמריקאים בכירים. לדבריהם, מדובר במגעים ראשוניים בדרגי עבודה בלבד, שצפויים להפוך בשבועות הקרובים לשיחות בדרג המדיני הבכיר ביותר. 

ביום חמישי לפני עשרה ימים הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לטקס הרמת כוסית במשרד החוץ. היה זה ביקורו הראשון במשרד של נתניהו, שמכהן גם כשר החוץ, מאז הקמת הממשלה החדשה. לפני הטקס קיים נתניהו ישיבה עם חברי הנהלת משרד החוץ והשיב לשאלותיהם. המשנה למנכ"ל המשרד ג'רמי יששכרוף, אחד מבכירי הפקידים הישראלים העוסקים בסוגיית הגרעין האיראני, פנה אל נתניהו והציג לו ספק שאלה ספק המלצה, לאור התקרבותו של נשיא ארה"ב ברק אובמה להשגת הגוש החוסם בסנאט, שלו נזקק כדי להעביר את הסכם הגרעין. "האם לא הגיע הזמן להתחיל עם האמריקאים את הדיונים על התמורות שישראל תקבל בעקבות הסכם הגרעין?", שאל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ