ראש השב"כ: אין ראיות למעורבות התנועה האיסלאמית בטרור

לפי שני שרים שהשתתפו בדיונים בנושא בחודש האחרון, יורם כהן אמר כי אין בידי שב"כ מידע הקושר את הארגון ישירות לפעילות טרור. לדעתו, הוצאת הארגון מחוץ לחוק תגרום יותר נזק מתועלת

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש השב"כ יורם כהן הסתייג בישיבות הקבינט המדיני־ביטחוני מהוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק ואמר כי אין בידי השב"כ מידע מודיעיני או ראיות הקושרים באופן ישיר את הפלג לפעילות טרור, כך אמרו ל"הארץ" שני שרים שהשתתפו בסדרת הדיונים שהתקיימה בנושא בחודש האחרון.

הקבינט המדיני-ביטחוני קיים בשבועות האחרונים כחמש ישיבות שעסקו בפעולות נגד הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, וזאת על רקע מעורבות אנשיו בהסתה נגד ישראל בעניין הר הבית. היום (ראשון) התקיימה ישיבה נוספת בנושא, אך גם היא הסתיימה ללא החלטות. לפי אחד משרי הקבינט, כהן טען בדיונים כי הפלג הצפוני מונה יותר מעשרת אלפים חברים וכי יהיה זה לא מעשי ובלתי נבון להכריז על כולם בן לילה כעבריינים, שכן צעד זה רק יחזק את הארגון ויעשה יותר נזק מתועלת. שר נוסף ציין כי כהן טען שיש למקד את הלחץ במנהיגי הארגון, אשר אין נגדם ראיות על מעורבות ישירה בטרור אך יש ראיות על מעורבות שלהם בהסתה לאלימות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ