תושבי הכפר הפלסטיני עיבדו את אדמתם טוב מדי, עכשיו היא תהפוך לגן לאומי

גדר ההפרדה תנתק עד סוף השנה את תושבי הכפר אל־וואלג'ה מאדמותיהם ומהמעיין שלהם. הטרסות שעיבדו במשך עשרות שנים שימשו עילה להכריז על האזור כפארק לטובת תושבי ירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

לפני שבועיים תלו חיילים מודעות בכפר אל־וואלג'ה שמדרום לירושלים: "הודעה על כוונה לרכוש זכויות בקרקע ולקנות חזקה בקרקע הדרושה באופן דרוך לצורך ציבורי", נכתב בהן. בתרגום ללשון לא משפטית מדובר על צווים להפקעת קרקעות לצורך המשך הקמת גדר ההפרדה סמוך לכפר.

על פי תוכניות העבודה, בניית הגדר באזור אמורה להסתיים עד לסוף השנה. המודעה לא מפרטת היכן יופקעו בדיוק הקרקעות הנוספות. תושב שרוצה לברר זאת צריך להגיע למשרדי רשות מקרקעי ישראל בירושלים. הבעיה היא שרוב רובם של תושבי אל־וואלג'ה לא יכולים כלל להיכנס לירושלים, מאחר והם תושבי השטחים ללא היתרי עבודה. זו רק דוגמה אחת, ולא הבולטת ביותר, מתוך מסכת האבסורד הקפקאי שמרכיבה את חייהם של תושבי אל־וולאג'ה בשנים האחרונות. כחלק מהאבסורד הזה, הטרסות, שעובדו וטופחו במשך שנים ארוכות על ידי חקלאי אל־וולאג'ה, היו לאחת העילות להכרזת האזור שסביב הכפר גן לאומי חדש. עכשיו הגן הלאומי הזה, יחד עם גדר ההפרדה, מאיים להדיר את הפלחים הפלסטינים מהטרסות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ