נתניהו הבהיר: רוצה להשיג הסכם סיוע ביטחוני עוד במהלך כהונת אובמה

המסר שהעביר רה"מ בפגישותיו עם חברי קונגרס הועבר גם לבית הלבן, אך המחלוקות נותרו בעינן. בקשתו של נתניהו לחדש את מינויו של רן ברץ לראש מערך ההסברה עלולה גם היא להקשות על ההסכם, לאור התבטאויותיו החריפות נגד אובמה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפגישה עם משלחת של סנאטורים וחברי קונגרס רפובליקאים כי הוא מעוניין לחתום על הסכם הסיוע הביטחוני עם ארה"ב עוד במהלך כהונתו של הנשיא ברק אובמה ולא להמתין לנשיא הבא שצפוי להכנס לבית הלבן בינואר 2017, כך אמר ל"הארץ" פקיד בכיר בירושלים.

בראש המשלחת האמריקאית, שביקרה בלשכת נתניהו אתמול (רביעי), עמד הסנאטור הבכיר לינדזי גרהאם, שהתמודד עד לפני כמה חודשים על מועמדות מפלגתו לנשיאות. גרהאם אמר לנתניהו כי הוא סבור שחתימה על ההסכם בעת כהונת אובמה תהיה הדבר הנכון לעשות. הוא הסביר לנתניהו כי גם מנקודת ראותם של רבים בקונגרס, הסכומים שאותם הציע הבית הלבן לישראל במהלך המו"מ הינם במסגרת מה שמאפשרות המגבלות התקציביות בתקופה הנוכחית. גרהאם אף הזהיר כי לדחיית החתימה על ההסכם עלולות להיות השפעות שליליות רבות על ישראל, בשל המציאות הפוליטית בארה"ב וחוסר הוודאות לגבי תוצאות הבחירות לנשיאות. בכך רמז לתסריט שבו דונלד טראמפ נבחר לנשיא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ