תיק היורה מחברון: ראשת ההרכב הרשיעה חייל שהיכה פלסטיני וטען להגנה עצמית

בהרכב הדן בתיקו של אלאור אזריה גם שופט שהתראיין בעבר ואמר: "אם חייל יפגע בבלתי מעורב הוא יבוא על עונשו, חד־משמעית". השופט השלישי בהרכב הרשיע חייל בהריגה לאחר ששיחק בנשק

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שלושה שופטים מנהלים את משפטו של סמל אלאור אזריה, המואשם בהריגתו של המחבל הפלסטיני הפצוע בחברון: אל"מ מאיה הלר, נשיאת בית הדין הצבאי מרכז, סא"ל כרמל ווהבי הנחשב למומחה בגישור, וסא"ל יוגב יפרח, מג"ד לשעבר בנח"ל.

ראשת ההרכב, נשיאת בית הדין הצבאי מרכז אל"ם מאיה הלר, היא שופטת ותיקה, הנחשבת לשופטת מקצועית וקפדנית. משפטנים צבאיים שהופיעו בעבר בפניה תיארו אותה ככזו ש"לא רואה אף אחד ממטר". לפני תפקידה הנוכחי, הלר שימשה כנשיאת בית הדין הצבאי בפיקוד הצפון. טרם עברה לתפקידי שיפוט, מילאה תפקידים בתביעה הצבאית. "אין לה סנטימנטים לאף צד, והיא גם לא מפחדת מהכרעות לא פופולאריות. היא שופטת עניינית וקשוחה, אחת הוותיקות במערכת", מציין עו"ד ליאור שטלצר, המשמש כסנגור צבאי. "כשנאשם עולה לדוכן, היא לא חוסכת ממנו את השאלות הקשות, ולא עושה לו הנחות". הלר כבר הודיעה בעבר כי תפרוש מכהונתה כשופטת צבאית, אך ייתכן שלאור תזוזות בהרכב השופטים בבית הדין הצבאי לערעורים, תכהן בתפקיד נוסף בו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ