רשות החירום הלאומית: פערים חמורים בהיערכות העורף למלחמה עתידית

הנהלת רח"ל סבורה שנדרשים עוד כחצי מיליארד שקלים בשנה לחמש השנים הקרובות כדי להתגבר על פערים במיגון אתרי תשתית אסטרטגיים ובמוכנות הרשויות המקומיות ומערכות הרווחה והבריאות

עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל

רשות החירום הלאומית (רח"לֹ) מזהירה מפני פערים חמורים בהיערכות העורף הישראלי למלחמה עתידית. הנהלת רח"ל סבורה כי נדרשים לה עוד כחצי מיליארד שקלים בשנה בכל אחת מחמש השנים הקרובות כדי להתגבר על פערים במיגון אתרי תשתית אסטרטגיים ובמוכנות הרשויות המקומיות, מערך הרווחה ומערכת הבריאות.

ראש הרשות, תת־אלוף במילואים בצלאל טרייבר, הציג את המלצותיו בשיחה עם שר האוצר משה כחלון אתמול (ראשון). כיום מוקצבים להגנת העורף, מחוץ לתקציב הביטחון, כ–200 מיליון שקל בשנה, שמחציתם מוקדשת לפעילות פיקוד העורף וכמחציתם לפעילות רח"ל. ביוני אישרה הממשלה את תרחיש הייחוס למלחמה שבה יותקף העורף הישראלי. לפי התרחיש שגובש ברח"ל ובפיקוד העורף, יש להיערך למתקפת טילים ורקטות משתי חזיתות לפחות (לבנון ועזה) בו זמנית, תוך ירי כ–1,500 רקטות ביום בחזית הצפונית לבדה. ירי כזה יכלול גם עשרות רקטות מדויקות וארוכות טווח, במלחמה שעלולה לארוך שבועות אחדים. איום הירי מלבנון מכסה כיום את כל שטח המדינה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ