המתח סביב הר הבית: מחאה שעלולה להידרדר בן רגע לאינתיפאדה

מאות מתפללים נשארו ללון בלילה בעיר העתיקה ■ נבואת מפקד משטרת ירושלים כי הפלסטינים יסתגלו למגנומטרים התבדתה, והשאלה היא כיצד יתמודדו השוטרים עם האלימות הצפויה מחר

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

המחאה הפלסטינית סביב "שער השבטים", השער הגדול בכניסה להר הבית, מתעתעת מאוד. לרגעים במהלך היום היא נראית כמו אינתיפאדה — אבנים ובקבוקים עפים מצד אחד ורימוני הלם וכדורי ספוג מן הצד השני. אבל לאורך רוב היום היא נראית יותר כמו המחאה החברתית בשדרות רוטשילד בתל אביב בקיץ 2011.

במקום שוהים במשך כל שעות היום מאות מתפללים, בהם נשים רבות שהגיעו, כך נראה, בהסעות מאורגנות מרחבי הארץ. היום (חמישי) הן כבר היו מצוידות בתיקים, ללינה ברחובות העיר העתיקה, לקראת תפילות יום השישי. בקרב הפלסטינים נפוצה שמועה שמחר תמנע המשטרה הגעה לעיר ורבים, גם מהשטחים, מיהרו לירושלים כבר היום. במקום התפתחה תשתית אזרחית: יש קבוצה שמחלקת מזון וקבוצה שמחלקת מים, הסהר האדום הקים נקודות עזרה ראשונה ויש סדרנים שלא ברור מטעם מי הם פועלים. סביבם עומדים עשרות שוטרים חמורי סבר שהמתח ניכר על פניהם ועל התנהגותם האגרסיבית כלפי תושבים או עיתונאים. שומרי הווקף, שבלטו בימים האחרונים במשמרות המחאה, כמעט ולא נראו היום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ