פרשנות |

הפצצת הכור בסוריה: הסרת האיפול תפתח סבב נוסף במלחמת אהוד נגד אהוד

אולמרט וברק, שהיו שותפים להחלטה בספטמבר 2007, כבר החלו להחליף האשמות ולטעון לחלקם בתהילה. ממאבק האגו ביניהם ייצא לפחות דבר אחד טוב: תמונה שלמה של מה שאירע באותו לילה

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

הסרת הצנזורה הצבאית מתקיפת הכור הגרעיני בסוריה הבוקר קשורה, יותר מכל דבר אחר, למאבקי אגו בין שני אישים. פרטים רבים מהמבצע כבר פורסמו בתקשורת הזרה, אבל הגרסה הרשמית של ישראל נותרה עמומה מאז החלטת ראש הממשלה אז אהוד אולמרט שלא לקחת אחריות על התקיפה כדי לצמצם את הסיכויים לעימות עם סוריה.

אז מדוע לשנות את המדיניות כעת? שני הקברניטים שקיבלו את ההחלטה בספטמבר 2007, אולמרט ושר הביטחון אהוד ברק, מפרסמים בימים אלה ספרים אוטוביוגרפיים ומתכוונים להציג את גרסאותיהם לאירועים בפני הציבור. ספרו של אולמרט, "בגוף ראשון", יוצא השבוע בעברית בהוצאת ידיעות ספרים. זכרונותיו של ברק יופיעו בארה״ב במאי, תחת הכותרת “My Country, My Life: Fighting for Israel, Searching for Peace", בהוצאת סט. מרטינ׳ס פרס. הממשלה הייתה יכולה להמשיך ולדבוק במדיניות בה נקטה בעשור האחרון ולמנוע את הפרסום באמצעות הצנזורה והוועדה המיוחדת הבוחנת ספרים של בכירים לשעבר, אבל התבונה גברה לאחר כמעט 11 שנה, בזכות לחצם של ראשי הממשלה לשעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ