מתנחלים החלו להתפלל באמצע הכביש - והדרך לפלסטינים נחסמה

מתנחלים מחלמיש הציבו בכביש שלט שבו נכתב בערבית כי האזור בשליטת היהודים והכניסה לערבים אסורה. דובר צה"ל מסר כי התפילות לא בוצעו באישור הצבא, אך החיילים שמרו על המתפללים

עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמירה הס

תפילות של מתנחלים באמצע כביש המשרת כתריסר כפרים פלסטיניים, לצד בידוק ממושך שמבצעים חיילים, חוסמים אותו בפועל בפני אלפי תושבים המתגוררים ממערב לרמאללה. כביש אורך 450 מקשר את הכפרים ביתיללו, דיר עמאר, ג'מאלא, ראס כרכר, ג'אניה ואחרים לכפרים שמצפון-מערב לרמאללה ולצפון הגדה.

לאחר שפלסטיני מהכפר כובר רצח שלושה מבני משפחת סלומון בהתנחלות חלמיש ביולי 2017, צו אלוף הורה על סגירת הכביש בפני הפלסטינים תושבי האזור. בהמשך הותרה הנסיעה בו רק עד לשביל היוצא מהכביש לכפר דיר ניזאם, כמה מאות מטרים מדרום לצומת. מיד לאחר הרצח בנו מתנחלי חלמיש מאחז מצדו המזרחי של הכביש, ולפני כחודשיים החלו להתפלל באמצע הכביש מדי שבת בבוקר. לאור ההגבלה והתפילות, הפלסטינים שמשתמשים בכביש נאלצים לבצע עיקוף גדול כדי להגיע ליעדם. בצבא האריכו את הצו המגביל כמה פעמים, עד ל-24 בדצמבר, אך במקביל להליכים משפטיים שנקטו התושבים באמצעות עורכת הדין נטע עמר-שיף, הצו לא הוארך וקטע כביש זה נפתח לפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ