בישראל מזהים פריצת דרך אפשרית במגעים לרגיעה בעזה

הימים הקרובים עשויים להיות קריטיים במו"מ, ועל כך מרמז בין היתר ביטול נסיעת נתניהו לקולומביה ■ שאלת השבויים והנעדרים נותרה מהותית, וישנו ניסיון לנהל את המגעים בעניין זה בערוץ נפרד ■ לפי דיווחים מקהיר, שירותי המודיעין המצריים מפעילים לחץ כבד על חמאס והרשות להגיע לפיוס

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
עמוס הראל

הימים הקרובים עשויים להיות קריטיים במשא ומתן המתנהל על עתידה של רצועת עזה, על חוד התער בין הסדרה לעוד הסלמה. המגעים בקהיר עלולים עדיין להסתיים שוב בפיצוץ של הרגע האחרון, כפי שקרה פעמים רבות בשנים האחרונות. ובכל זאת, ישנם סימנים מצטברים שהצדדים המעורבים במו"מ מזהים פריצת דרך אפשרית.

רשימה חלקית של ההתפתחויות בימים האחרונים: ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל ביקור מתוכנן בקולומביה בנימוק שעליו לעקוב אחר המצב ברצועה (ייתכן שגם האדישות שגילתה התקשורת הישראלית לביקור תרמה את תרומתה להחלטה); השר יובל שטייניץ, חבר הקבינט, ניבא ש"אנו בדרך להסדרה ארוכת טווח עם חמאס"; הקבינט יתכנס לדיון מיוחד ביום ראשון; ישראל התירה באופן חריג לסלאח ערורי, מבכירי חמאס בחו"ל ומי שחשוד במעורבות בטרור בגדה, להיכנס לרצועה כדי להשתתף בהתייעצויות שם; והיא גם אפשרה, לאחר עיכובים מרובים, הכנסת ציוד חיוני להשלמת בנייתו של מתקן התפלת מים גדול בעזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ