בג"ץ הכשיר פינוי של 700 פלסטינים מסילוואן - אף שקבע כי ההליך היה פגום

העותרים טענו כי לעמותת המתנחלים "עטרת כהנים" אין זכויות בקרקע שעליה בנויים בתיהם. השופטים נמנעו מלהכריע בשאלה זו, ואישרו לקדם את הפינוי אף שתהו מדוע הועברה הקרקע לידי העמותה מבלי ליידע את התושבים הפלסטינים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בג"ץ דחה את עתירתם של תושבי סילוואן והתיר לעמותת הימין "עטרת כהנים" להמשיך בהליך הפינוי של 700 פלסטינים מהכפר. זאת, אף שהשופטים קבעו כי נפלו פגמים בהליך והעלו תמיהות בנוגע להליך העברת הקרקע לידי העמותה.

את העתירה הגישו 104 מתושבי שכונת בטן אל-הווא שבמרכז סילוואן. השכונה הוקמה במקום שבו שכן עד 1938 כפר התימנים, שכונה יהודית שהוקמה בסוף המאה ה-19 לטובת עולים מתימן. את השכונה הקים "הקדש בנבנישתי", שנרשם ב-1899 בבית הדין השרעי בירושלים. ב-2001 אישר בית המשפט המחוזי בירושלים לשלושת אנשי "עטרת כהנים" להפוך לנאמני ההקדש, וב-2002 העביר האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים את הקרקע בשכונה לידי ההקדש. כך הפכה העמותה, המקדמת ייהוד של מזרח ירושלים, לבעלים בפועל של הבתים שבהם חיות כ-70 משפחות פלסטיניות. מאז היא מנהלת הליכים משפטיים לפינוי המשפחות, ושתיים מהן כבר פונו מבתיהן במקום שבו שכן בית הכנסת התימני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ