בגלל מלכה לייפר: אוסטרליה סירבה לשתף פעולה עם המשלחת הישראלית לז'נבה

ל"הארץ" נודע כי המשלחת האוסטרלית, שלרוב תומכת בישראל, לא השתתפה באירוע נגד ניצול מיני של ילדים. זאת מאחר שישראל טרם הסגירה את המנהלת לשעבר, המבוקשת בחשד לאונס ולתקיפה של תלמידותיה

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נעה לנדאו
נעה לנדאו

מבוכה דיפלומטית לישראל במוסדות האו"ם בז'נבה: אוסטרליה סירבה בשבועות האחרונים לשתף פעולה עם המשלחת הישראלית לעיר באירוע מיוחד שיזמה נגד ניצול מיני של ילדים. זאת בשל פרשת מלכה לייפר, ישראלית המבוקשת במדינה בחשד לאונס ותקיפה מינית של תלמידותיה לשעבר.

לרגל אירועי 30 שנה לאמנת זכויות הילד, המשלחת הישראלית למוסדות האו"ם בז'נבה ארגנה בחודש שעבר אירוע נגד הטרדות מיניות בילדים. האירוע קידם את פרויקט הסרטונים הישראלי Tom’s Secret, שמטרתו למגר את התופעה, ולישראל חברו משלחות האיחוד האירופי ואורוגוואי - שמובילות יחד יישום החלטה בעניין זכויות הילד במועצה לזכויות האדם. כמו כן השתתפו בו ד"ר פיליפ ג'אפה, חבר בכיר בוועדת האמנה של זכויות הילד; אליזבת לטורנו, מנהלת מכון מחקר מארה"ב, ופעילת זכויות הילדים אניה גאס. את הפאנל בהשתתפותם הנחתה נציגת משרד הנציבה לזכויות אדם, המשמשת גם האחראית המיוחדת לדיווחים על סחר בילדים ועל ניצולם באופן מיני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ