הציבור הפלסטיני נותר אדיש לתוכנית השלום של טראמפ, למרות גינויי ההנהגה

פעילי פתח בגדה הביעו ספקות לגבי היתכנותה של מחאה עממית נגד "דיל המאה". סאיב עריקאת: סיפוח השטחים יפתח את הדלת לדרישה לשוויון עבור כי מי שגר בשטחים - "אדם אחד, קול אחד בין הים לירדן"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ההכרזה על פרסום תוכנית השלום של ממשלו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ זכתה אמנם לגינויים מצד ההנהגה הפוליטית ברמאללה וברצועת עזה, אך לא עוררה הדים בקרב הציבור הפלסטיני. פעילי שטח, בין היתר של פתח בגדה, מעידים כי היעדר התגובה מצד הרחוב הפלסטיני מצביע על אדישות כלפי התהליך וחוסר אמון בהנהגה הפלסטינית.

מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, צייץ אתמול בטוויטר כי החלטה של נתניהו לספח שטחים פלסטיניים תהווה נסיגת ישראלית מהסכם אוסלו וההסכמים הנלווים לו. "זה ניסיון להרוס את פתרון שתי המדינות", כתב עריקאת. לדבריו, המהלך יפתח את הדלת לדרישה לשוויון אזרחי עבור כי מי שגר בשטחים — "אדם אחד, קול אחד בין הים לירדן". בנוסף, הפלגים הפלסטיניים ברמאללה ובאל־בירה פרסמו אתמול הודעה שמגנה את מדיניותו של טראמפ. הם קראו להכריז על יום הצגת התוכנית כעל יום זעם והזמינו את הציבור לצאת להפגין. כמו כן, הם קראו להחרים את כל המוצרים האמריקאיים בשוק הפלסטיני ולהוריד סממנים של ארה"ב ברחבי הגדה, בהם שלטים שמעידים על תרומות מצד קרנות אמריקאיות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ