"לא כלי שחמט": תושבי המשולש זועמים על ההצעה להעבירם למדינה הפלסטינית

בימים האחרונים העירה תוכנית טראמפ את כל השדים הרדומים במשולש, שרבים מתושביו מרגישים כי הם חלק בלתי נפרד מישראל: "גם ככה אנחנו מרגישים אזרחים סוג ב', אנחנו מדברים עברית טוב יותר מערבית, מי אתם שתחליטו לנו?"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שעות אחר הצהריים בפיצוצייה בטירה. חבורת גברים מכונסת במעין "פרלמנט" סביב שולחנות עמוסי כוסות אספרסו, קופסאות סיגריות וטפסי הימורים. כותרות העיתונים שפרוסים סביבם זועקות את אירועי הערב הקודם - "תוכנית המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שהוצגה בכינוס בבית הלבן ללא נציגות פלסטינית.

הסוגיה שמעסיקה את יושבי השולחן היא זו שאם תצא לפועל, תשפיע ישירות על חייהם - העברת יישובי המשולש שבתוך הקו הירוק לשטחי המדינה הפלסטינית העתידית. פתחי דעאס, תושב העיר, מביע את תסכולו מהסעיף המופיע בתוכנית. "נפנה את השאלה לאדון טראמפ ואדון ביבי. ביבי - אתה גר מעכשיו בג'סר א-זרקא, וטראמפ - אתה גר במקסיקו. נשמח לשמוע אם זה ימצא חן בעיניהם ואיך הם יגיבו", הוא אומר ולאחר מכן מוסיף בזעם: "באיזו זכות טראמפ בא להכתיב לנו? הוא אבא? חבר? ידיד? אויב? עד ששפיכות הדמים נרגעה, הוא בא לזרוק פצצה בלי לבדוק את ההשלכות. הדם - אם יישפך פה, הוא לא אמריקאי, אז מה אכפת לו?"

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ