קידום החוק הנורווגי הוקפא; כחול לבן שוקלת למנות מועמדים חיצוניים לשרים

מקורות במפלגה אמרו כי השהו את קידום סעיף החוק בניסיון לנסח הצעה שלא תיפסל בבג"ץ. בכחול לבן שוקלים למנות שרים שאינם ח"כים ולהציג אותם כ"מינויי מומחים", שיכהנו עד להשלמת החקיקה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

כחול לבן והליכוד הסירו את הסעיף להרחבת "החוק הנורווגי" מהצעת התיקון לחוק יסוד: הממשלה שתידון היום, מחשש שייפסל בבג"ץ. החוק נועד לאפשר לחברי כחול לבן שיתמנו לשרים להתפטר מהכנסת ולהכניס במקומם למשכן את חברי מפלגתם, ולא את אנשי יש עתיד ותל"ם הקודמים להם ברשימה שנבחרה לכנסת בטרם פיצול הסיעה.

מקורות בכחול לבן אמרו ל"הארץ" כי לא יתעקשו על קידומו של החוק כתנאי להרכבת הממשלה, וכי הם ינסו לגבש נוסח להצעה שיהיה עמיד מפני פסילה בבג"ץ. עד להשלמת החקיקה בנושא, שוקלים במפלגה לאייש את חלק מתפקידי השרים בממשלה במועמדים שאינם חברי כנסת ולהציגם כמינוי מומחים, כדי להותיר במשכן מספיק ח"כים שיוכלו לייצג את הסיעה בדיוני הוועדות. לאחר אישורו של החוק הנורבגי, מתכננת המפלגה להחליף את המועמדים החיצוניים בח"כים שיתפנו מעיסוקיהם בכנסת לטובת כהונה בממשלה. לגוש כחול לבן, הכולל גם את העבודה ואת דרך ארץ, הובטחו בהסכם הקואליציוני 15 שרים, ולסיעת כחול לבן יש 15 ח"כים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ