ראש מועצת יש"ע: "תוכנית טראמפ היא הונאה, נתניהו ידע ועבד עלינו בעיניים"

דוד אלחייני פרץ בסערה לתודעה הישראלית כשיצא נגד נשיא ארה"ב, והפך לקול הבולט במאבק מימין נגד תוכניתו. בראיון ל"הארץ" הוא מסביר מדוע הוא מתנגד לה ("עייני ערך עזה"), לא מהסס לתקוף גם את מקורבי הנשיא ("קושנר תקע סכין בגב של נתניהו") ומספר על המחיר שהוא משלם על המאבק בראש הממשלה ("גורמים בסביבתו פעלו להדיח אותי")

דוד אלחייני, אתמול שדוד אלחייני, אתמול. "הבנתי שיש פה תוכנית חלוקה"
דוד אלחייני, אתמול עם מפת המדינה הפלסטינית לכאורה לפי תוכנית טראמפ. "הבנתי שיש פה תוכנית חלוקה"צילום: אוהד צויגנברג
רוית הכט
רוית הכט
רוית הכט
רוית הכט

דוד אלחייני פרץ בתנופה לתודעה הישראלית כשנכנס חזיתית בלא פחות מאשר נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. החקלאי מבקעת הירדן, שנבחר לפני קצת יותר מחצי שנה ליו"ר מועצת יש"ע לאחר שהיה מועמד פשרה בעקבות סכסוך פנימי בלובי המתנחלים, הפך לאחרונה לפנים הבולטות במאבק מימין נגד תוכנית השלום של טראמפ.

אלחייני, בעל משק לגידול תבלינים ("לא היה לי רע שם") במושב ארגמן שמכהן גם כיו"ר מועצת בקעת הירדן, הוא ליכודניק שיוצא בתקיפות נגד ראש הממשלה - לא חזון נפרץ בליכוד בימים אלה. "אשתי מאוד לא מרוצה ומודאגת. גם הילדים שלי", הוא מספר כשאנחנו נוסעים בקדילאק שלו לפגוש את מנהל העבודה שלו בכפר זבידאת. חשוב לו שאחזה במו עיניי בקשרים החמים שלו עם האיש ובני משפחתו (שלא יתקבל הרושם שהוא קולוניאליסט וגזען) ואשמע ערבים בשר ודם שרוצים בסיפוח ובתעודת זהות ישראלית (שלא יתפרש שחזון הסיפוח שלו מתעלם מהפלסטינים החיים שם).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ