ליד מרפאות ובתים ועל שדות מעובדים, צה"ל ערך תרגיל בכפרים פלסטיניים בדרום הגדה

מאות חיילים ועשרות כלי רכב צבאיים השתתפו בתרגיל שכלל גם ירי פגזים. זהו התרגיל הצבאי הראשון שמתקיים באזור מאז 2013. מועצת התנחלויות הר חברון: "זו אחת הדרכים להגברת המשילות, אחיזה במרחב הפתוח והשלטת חוק וסדר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
התרגיל הצבאי בדרום הר חברון, היום
התרגיל הצבאי בדרום הר חברון, היוםצילום: אליהו הרשקוביץ
עמירה הס
עמירה הס
עמירה הס
עמירה הס

צה"ל קיים השבוע תרגיל צבאי המדמה לחימה בשטח מאוים בתוך כפרים פלסטיניים בדרום הגדה המערבית. במסגרת התרגיל, שכלל גם ירי פגזים, עלו כלי רכב של הצבא על שדות תוך גרימת נזק לגידולים והרסו דרך מרכזית באחד הכפרים.

התרגיל התקיים באזור מסאפר יטא שבדרום הר חברון והחל ביום שלישי. הוא היה אמור להימשך עד הערב (חמישי) ולהתקיים גם ממזרח לבית לחם, אך קוצר ביום. השתתפו בו מאות חיילים וכ-60 כלי רכב צבאיים, שכללו נגמ"שים, תותחים מתנייעים, האמר אחד וטנדרים צבאיים. בניגוד להבטחה מפורשת של הצבא לתושבים – כלי הרכב סטו מהדרכים ועלו על שדות מעובדים. שיירה אחת של כלי רכב צבאיים נכנסה הבוקר לתוך הכפר ג'ינבה והסתובבה כשלוש שעות בין בתיו ובסמוך מאוד למרפאה, לבית הספר ולמסגד תוך הרס הדרך המרכזית שבו וחומת אבן שתומכת בדרך. כמו כן נגרם נזק למערת-אחסון ולקו חשמל מתשתית האנרגיה הסולארית של הכפר (ישראל אינה מאשרת לכפרי הסביבה להתחבר לרשת החשמל באזור).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ