פרשנות |

פרשת קצין המודיעין היא תזכורת לנזק שעלול לחולל אדם אחד בתפקיד רגיש

הוא לא ספג התעללות בכלא, הוא היה מודע לנזק במעשיו והודה במיוחס לו, אומרים בצבא. אך הרקע למות קצין המודיעין, שמזכיר במידת מה את פרשת סנודן, מעלה שורת שאלות — גם על האופן שבו מגויסים חיילים לתפקידים רגישים וגם על גבול המותר והאסור שמציבים בפניהם

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

קצין המודיעין שנעצר בחשאי ומת בחודש שעבר בכלא הצבאי, בנסיבות שלא הובהרו לציבור במלואן, הפך בשבוע האחרון כמעט לגיבור עממי. עבור רבים, הפרשה אינה מותירה מנוח: כיצד אירע שצעיר מבריק וחדור מוטיבציה, ששירת בלב המערך הטכנולוגי של צה"ל, סיים כך את חייו ובינתיים איש איננו נותן את הדין?

שמו ותמונתו של הקצין עדיין אסורים לפרסום. בשלב זה, הדבר נעשה לבקשת משפחתו; הצבא הסיר השבוע את התנגדותו לפרסום פרטים אלה. שיטוט קצרצר ברשתות החברתיות יחשוף את שניהם, לצד פרטים נוספים ותיאוריות קונספירציה מגוונות, רובן ככולן חסרות בסיס. היו מי שהחליפו את תמונתם ברשתות לתמונתו של הקצין המנוח, לאות הזדהות. ישראלים רבים משוכנעים שהפרשה הזו היא יותר מהתגלגלות טראגית. בעיניהם, נעשה פה עוול נורא. יש המרחיקים לכת ורואים בכך מזימה מתוכננת של מערכת הביטחון להיפטר מהקצין — כאילו מדובר כאן בנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הכולא את יריביו ואז דואג להרעילם.

תגובות