הממשלה אישרה את מינויו של רונן בר לראש שב"כ

בר ליד ביתו, הבוקר. נחשב כמי שנהנה מיחסי עבודה טובים עם צמרת צה"ל

הממשלה אישרה בישיבתה היום (שני) את מינויו של רונן בר לראש שירות הביטחון הכללי. הוא יחליף בתפקיד את ראש השירות היוצא נדב ארגמן. חילופי התפקידים בין השניים אמורים להיערך בהמשך החודש.

בר, בן 55, מילא שורה של תפקידים בכירים בשב"כ. ארגמן מינה אותו לסגנו  ב-2018, לאחר שנתיים בהן שימש ראש אגף המטה האחראי על בניין הכוח של הארגון. ב-2011 מונה בר לראש אגף המבצעים בשב"כ. הוא נחשב כמי שנהנה מיחסי עבודה טובים עם צמרת צה"ל, וייתכן שגם עובדה זו תרמה להחלטת ראש הממשלה נפתלי בנט למנותו לתפקיד.

בשירותו הצבאי היה בר לוחם בסיירת מטכ"ל וכמה שנים לאחר שחרורו התגייס כלוחם ביחידת המבצעים בשב"כ. במסגרת שירותו לחם ופיקד על מבצעים ברצועת עזה, ביהודה ושומרון ובלבנון. הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד, נשוי ואב לשלושה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר כי "רונן הוא לוחם אמיץ ומפקד נועז", והוסיף: "אני בטוח כי הוא יצעיד את השירות קדימה לפסגות חדשות של עשייה ומצוינות".

ביום שישי קבעה ועדת גולדברג, המייעצת בעניין מינוי בכירים בשירות המדינה, שאין מניעה למנות את בר לתפקיד ראש שב"כ, לאחר שלא מצאה פגם בטוהר המידות שלו או בהחלטה למנותו לתפקיד. בריאיון שנערך לו בוועדה, נשאל בר בין היתר על המכתב האנונימי שנשלח לוועדה בימים האחרונים, ובו נטען כי הוא עשה מעשים פסולים בשתי הזדמנויות במהלך שירותו בארגון. במסמך נרמז כי דמויות נוספות בשב"כ היו מעורבות במעשים. בר הציג בפני חברי הוועדה גרסה מפורטת שנועדה להפריך את הטענות.

ארגמן שירת בתפקיד ראש שב"כ כחמש שנים וחצי. כהונתו היתה אמורה להסתיים בחודש מאי אבל הוארכה על ידי ראש הממשלה הקודם בנימין נתניהו ובהמשך על ידי בנט, שהודיע בחודש שעבר על החלטתו למנות את בר לתפקיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות