אחיה של העיתונאית זומן לתחנת המשטרה לקראת הלווייתה מחר בעיר העתיקה

חברי כנסת מהרשימה המשותפת שליוו את האח בפגישה בתחנה, אמרו שהשוטרים הזהירו אותו שיפזרו את מסע הלוויה אם המשתתפים בו יתפרעו. ברשתות החברתיות קראו רבים לשביתה כללית במזרח העיר, כדי לעודד הגעה להלוויה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביתה של משפחת אבו-עאקלה בירושלים, אתמול
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה זימנה היום (חמישי) את אחיה של העיתונאית שירין אבו-עאקלה להגיע לתחנת המשטרה בשכונת נווה יעקב בירושלים, לקראת הלוויתה מחר בעיר העתיקה. חברי כנסת מהרשימה המשותפת שליוו את האח, אנטון אבו-עאקילה, בפגישה בתחנה אמרו כי השוטרים הזהירו אותו שיפזרו את מסע ההלוויה אם המשתתפים בו יתפרעו.

מסע הלוויה מתוכנן לעבור באזור שער יפו, ברובע הנוצרי ובסביבת הרובע היהודי בעיר העתיקה. להערכת המשפחה, להלוויה יגיעו בין מאות לאלפי בני אדם. ברשתות החברתיות קראו רבים לשביתה כללית מחר במזרח ירושלים, כדי לעודד הגעה אליה.

היום הגיעו שוטרים לכנסייה בשכונת בית חנינא, בה מתגוררת משפחת אבו-עאקלה, וביקשו מהאח להגיע לתחנת המשטרה. חברי הכנסת אחמד טיבי ואוסאמה סעדי ליוו אותו לשם. "הם רצו לשמוע על סדרי ההלוויה והזהירו מדגלים וסיסמאות. כאילו שמישהו יכול לשלוט בזה, לא מדובר על הלוויה של עיתונאי שנדרס", אמר טיבי.

שירין אבו עאקלה, בשנה שעברהצילום: HANDOUT / AFP

מסע הלוויה מתוכנן לצאת בשעה 14:00 מבית החולים סנט ג'וזף שבשכונת שייח ג'ראח, לשם הובאה הגופה היום דרך מעבר קלנדיה. המסע יגיע לשער יפו ומשם יצעדו המלווים לכנסייה הרומית-קתולית ברובע הנוצרי בעיר העתיקה, שם תיערך תפילת אשכבה. משם ימשיכו המלווים לכנסייה היוונית אורתודוכסית לתפילה נוספת ומשם ימשיך מסע הלוויה, ככל הנראה דרך שער יפו, אל בית הקברות של הקהילה היוונית קתולית בהר ציון. 

היום נערך טקס לכבודה של אבו-עאקלה ברמאללה. ליד בית החולים סנט ג'ון, ומאוחר יותר גם ליד הכנסייה בשכונת בית חנינא, פרצו עימותים בין שוטרים לצעירים פלסטינים שהניפו דגלי פלסטין. אתמול הגיעו שוטרים לבית המשפחה וביקשו להסיר דגלים שנתלו שם, אך לא פעלו להסרת הדגלים בכוח. 

במשטרה הבהירו כי האח לא נחקר, וכי הפגישה עסקה בתיאום לקראת ההלוויה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ