הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ: ניתן היה לשלם ולשחרר את רון ארד

הרמטכ"ל לשעבר אמר באירוע שבתרבות בבאר שבע כי לבסוף הוחלט לא לקבל את ההצעה לשחרר את הנווט השבוי "משיקולים לאומיים"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ טען היום (שבת) כי היה ניתן לשחרר את הנווט השבוי רון ארד עבור סכום כספי, אך מ"שיקולים לאומיים" זה לא נעשה. חלוץ, שהתפקד באחרונה למפלגת קדימה, אמר באירוע שבתרבות בבאר שבע כי, "יש לנו את הניסיון של רון ארד. היתה לנו הזדמנות לקנות את שחרורו תמורת כסף, אך משיקולים לאומיים החלטנו לא לעשות זאת". לדבריו, "חלק ממקבלי ההחלטות הכו על חטא מאוחר יותר" בנושא זה.

"חטיפת שליט התרחשה בתקופתי כרמטכ"ל ואני מבין את התסכול", הוסיף חלוץ, "אם היה אפשר לעשות משהו מיד היינו עושים, אבל לא היה את המודיעין הנדרש לכך. אני סברתי שצריך להכות בחמאס מיד לאחר החטיפה עד שהוא יגיד 'רוצה אני' וגלעד יחזור הביתה". לדבריו, "זה לא התאפשר בגלל הדרג המדיני. לצערי, גם כעת אין את המידע המודיעיני הנדרש על מנת לעשות משהו".

במהלך דבריו התייחס הרמטכ"ל לשעבר גם למשא ומתן עתידי עם דמשק. "המשמעות של שלום עם סוריה היא ויתורים מפליגים ברמת הגולן. השאלה אם הציבור מוכן לזה או לא, היא שאלה שצריך לשאול. העם יתמוך במנהיג שייקח את ההובלה וילך עם זה". לדבריו, "הכל שאלה של מנהיגות. האם המנהיגים שלנו רוצים להוביל לכיוון מסוים או אם הם כל הזמן מסתכלים על סקרים". הממשלה הנוכחית, לשיטתו, "כנראה לא מוכנה לכך".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ