ח"כ חיים אמסלם: ש"ס הפכה ציבור גדול לאנטי-ציוני

אמסלם אמר את הדברים באירוע בהתנחלות בית אל. הוא גם ביקר בחריפות את הרבנים האשכנזים ואת יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

"ש"ס הפכה ציבור ספרדי גדול להיות אנטי ציוניים", כך אמר הלילה (שבת) ח"כ חיים אמסלם בנאום בפני כמאה מתושבי ההתנחלות בית אל. אמסלם, שהתמודד באחרונה עם ביקורת רבה במפלגתו לנוכח עמדותיו, הטיח האשמות קשות בבכיריה במהלך נאומו.

אמסלם ציין, בין השאר, כי ש"ס איבדה את הרוח הספרדית ואמר עוד כי התנועה מכופפת את דעתה בפני גדולי התורה האשכנזיים, הרבנים "יוסף שלום אלישיב ואהרון לייב שטיינמן שאין להם אחריות על מה שקורה בעם ישראל", כדבריו.

על פרשת הגיור ועמדותיו של הרב שלמה עמאר בנושא ציין אמסלם כי "לא צריך רבנים כמו הרב עמאר, שמפחדים ממה שיהיה כתוב ביתד נאמן (עיתון הבית של החרדיות הליטאית. ח"ל)". לדבריו, "השתלטה על הרבנות רוח של מה יכתבו ביתד. יתד זה סמרטוט שקוראים אותו 5,000 איש ומסכסך בין רבנים".

לגבי עתידו הפוליטי אמר אמסלם כי אם תתגבש מסגרת מסוימת "מה טוב, ואם לא אז לא נורא". בנושא האפשרות שיחבור ליו"ר ש"ס בעבר אריה דרעי, הוא אמר כי "דרעי הוא חלק מהיוצרים, הקופירייטר הראשי של מה שקורה בש"ס. אני רוצה מדרעי מענה, לא גלגול עיניים".

אמסלם חזר על דבריו ואמר כי יש לעשות גיור יותר מקל לזרע ישראל, וכן כי על הציבור החרדי לצאת לעבוד. "כמה הרב עובדיה כבר יהיו? יש רק אחד בדור. השאר יכולים לעבוד". יש לציין כי דבריו של אמסלם זכו להתלהבות ניכרת בקהל. חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו, אמר במהלך האירוע: "אני מצדיע לך", והציבור החל למחוא כפיים בהתלהבות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ