רה"מ נתניהו יביא לאישור הממשלה תוכנית תיגבור למערך החירום בישראל

הודעת לשכת נתניהו מגיעה על רקע רעידת האדמה אתמול והביקורת בעקבות השריפה בכרמל. בהודעה שבו על הודעות קודמות לפיהן יוקצו 350 מיליון שקלים למערך הכבאות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין להביא לאישור הממשלה ביום ראשון הבא הצעת החלטה לתגבור מערך החירום במדינת ישראל למקרה של שריפות ורעידות אדמה. לשכת ראש הממשלה הודיעה על הכוונה, פחות מ-12 שעות לאחר רעידת האדמה הקלה באזור בית שאן בשבת והעיסוק התקשורתי היום (ראשון) בתכניות הבוקר ברדיו לגבי מוכנות הממשלה לרעידת אדמה קשה.

הערב כינס מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי דיון בנושא עם מנכ"לים של כמה ממשרדי הממשלה הרלוונטיים והציג להם את טיוטת הצעת ההחלטה. לפי הטיוטה תקציב הממשלה כ-800 מיליון שקל להיערכות לרעידות אדמה ושריפות.

בהודעה של לשכת ראש הממשלה "מוחזרו" הודעות קודמות על הכוונה להקצות 350 מיליון שקלים למערכת הכבאות ולהשגת יכולת כיבוי אווירית, כלומר חכירה של כמה מטוסי כיבוי ממדינות שכנות.

350 מיליון שקלים נוספים יוקצו לשורה ארוכה של פעילויות שכל אחת מהן בנפרד דורשת תקציב של עשרות, אם לא מאות מיליוני שקלים. הסכום שתקציב הממשלה לפי הצעת ההחלטה, יועבר להקמת מרכזי חירום ברשויות המקומיות, להקמת מערכת תקשורת משותפת לכל גופי החירום, לרכישת ציוד שיאפשר פינוי של 400 אלף אזרחים במקרה חירום, להיערכות לרעידות אדמה ולהקמה מחדש של יחידות כיבוי אש בפיקוד העורף.

לפי הצעת ההחלטה, יוקצו 100 מליון שקלים נוספים לעתודה תקציבית מיוחדת למקרה חירום שיצריך רכש מהיר של ציוד.

כמו כן, כוללת הצעת ההחלטה שתי רפורמות לגבי מערך החירום. הראשונה תהיה העברת מערך הכבאות מאחריות משרד הפנים והרשויות המקומיות לאחריות של רשות כיבוי ארצית במשרד לביטחון פנים. בנוסף, האחריות להיערכות לרעידות אדמה תעבור מיחידה קטנה שקיימת היום במשרד התשתיות לרשות החירום הלאומית במשרד הביטחון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ