יו"ר מרצ חיים אורון פורש מהכנסת

אורון, שכיהן 23 שנים כחבר כנסת, יפנה את מקומו לחברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון. הודיע כי יפעל להקמת מפלגת שמאל גדולה

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

יו"ר מרצ ח"כ חיים אורון צפוי לפרוש בחודשים הקרובים מהכנסת לאחר 23 שנים, ולפנות את מקומו לח"כ לשעבר זהבה גלאון. הערב (ראשון) אישר אורון את דבר הידיעה שפורסמה בערוץ 10 ואמר כי לא יפרוש מתפקידו כיו"ר מרצ, וכי בכוונתו להמשיך ולפעול לטובת הקמת מפלגת שמאל גדולה שמרצ תהיה חלק ממנה לקראת הבחירות הבאות.

הידיעה על כוונת אורון לפרוש מהכנסת הפיחה היום רוח חיים במפלגה המנומנמת שהצטמקה בבחירות האחרונות לכדי שלושה מנדטים, ופתחה רשמית את מאבק הירושה. גלאון, הח"כית המוערכת שמצאה עצמה אחרי הבחירות האחרונות מחוץ לכנסת, מתכוונת להתמודד על ראשות המפלגה. שמות נוספים שעלו בהקשר זה הם חברי הכנסת לשעבר מוסי רז ואבשלום וילן.

הידיעה על כוונת אורון לפרוש לא הפתיעה את חבריו ממרצ, שכן הוא הצהיר כבר לאחר הבחירות האחרונות כי לא יתמודד פעם נוספת על מקום ברשימה לכנסת. היום הוא הסביר כי בחר שלא להמתין עד סוף הקדנציה כיוון שחשב שיהיה זה נכון והוגן לפנות את מקומו למי שבאה אחריו ברשימה, הח"כ לשעבר גלאון המתכוונת להתמודד על מקום ברשימה לכנסת הבאה.

אורון (ג'ומס), בן 70, החל את הקריירה הפוליטית במפ"ם ואף שימש כשר החקלאות מטעם המפלגה. הוא נחשב לח"כ מוערך ופעיל, והיה מקורב מאוד לראשי הממשלה אריאל שרון ואהוד אולמרט גם ממקום מושבה של מרצ באופוזיציה. לראשות מרצ נבחר לאחר עידן יוסי ביילין, אך לא הצליח לשקם את מצבה האלקטוראלי וכאמור, בבחירות האחרונות סיימה מרצ עם 3 מנדטים בלבד.

גלאון, שוויתרה על מקומה כמספר 3 לטובת הרכש החדש ניצן הורוביץ, מצאה עצמה לתדהמתה מחוץ לכנסת. לאחר הכישלון בבחירות ספג אורון ביקורת על כך שהעדיף להתמקד בנושאים המדיניים והזניח את הנושאים החברתיים. למרות זאת החליט אורון להישאר ולשקם את מרצ ולהמשיך בניסיונותיו לאחד את השמאל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ