יואב סגלוביץ' לא': היית צריכה להיכלל בכתב האישום

התמלילים מפלילים גם את מקורבי הנשיא

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

לאחר הכרעת הדין של נשיא המדינה משה קצב התקשר ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, יואב סגלוביץ', לא' מבית הנשיא, בירך אותה וחיזק את ידיה כמי שהביאה לפתיחת החקירה, אך מצאה את מקומה מחוץ לכתב האישום בניגוד לדעתו. המשטרה אישרה כי נערכה שיחה בין השניים לאחר הכרעת הדין.

בין תמלילי השיחות שפורסמו אתמול, פורסמה בערוץ 2 גם קלטת שתיעדה שיחה בין מקורבו של קצב, אורי יואלי, לבין א' מבית הנשיא, בה הזמין יואלי את א' להיפגש בבית קפה והיא סירבה. בהכרעת הדין זכה יואלי לביקורת מבית המשפט, כמי ש"יצר ראיות" בעבור קצב "ליום סגריר".

בית המשפט קבע כי יואלי נהג להקליט את שיחותיו עם א' ממשרד התיירות במטרה להוכיח כי היא ביקשה לעבוד עם קצב לאחר מעשי האונס, וכך לטעון כי לא סביר שנאנסה על ידו. הוא גם גרם לה להאמין כי קצב מחפש עבורה מקום עבודה ועודד אותה להתקשר אליו כדי להתעדכן בהתפתחויות, באופן שגרם לה להשאיר הודעות רבות בלשכת הנשיא. הודעות אלה שימשו את קצב מאוחר יותר כדי לטעון כי א' חיפשה קשר עמו ולמעשה היתה מאוהבת בו.

בפרקליטות לא התמקדו עד כה בבדיקה אם התנהלותו של יואלי בפרשה עלתה לכדי עבירה פלילית. בתקציר הכרעת הדין שהותר לפרסום אין התייחסות של בית המשפט לשאלה אם יואלי ידע כי קצב הגיש את הקלטות שלו ערוכות ומבושלות לבית המשפט.

אתמול פורסם גם כי ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה סגלוביץ' התקשר לברך את א' מבית הנשיא לאחר הכרעת הדין של קצב. בראיון שהעניק סגלוביץ' לערוץ 2 בסוף השבוע, הוא אמר עוד כי חמש דקות לאחר תחילת חקירתו של הנשיא לשעבר, משה קצב, חשב שהוא משקר.

"אנחנו הרי לא חיים מפיו של חשוד", הסביר סגלוביץ', "אנחנו חיים על פי הראיות, ואת הראיות אספנו לפני שהגענו. את הראיות אנחנו צריכים לאשש או להזים". לדבריו, "מדובר פה בנשים שאנחנו ישבנו אתן, דיברנו אתן, ואם יורשה להגיד מלה עליהן, אני חושב שלא אני החשוב, לא הפרקליטות, אלא אותן נשים שהעזו, קמו ואמרו את דברן".

סגלוביץ' הבהיר כי מעולם לא אמר שקצב "צד את קורבנותיו", אך הוסיף: "הוא כן התביית על הדמויות, הוא כן פעל בצורה סדרתית, הוא כן עבד בצורה שיטתית, הוא כן עבד עם מערכת שתמכה במעשים, שאספה ראיות היה ויקרה משהו ליום צרה. יש בראיות חומר כזה ובית המשפט אמר את דברו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ