בכפר סבא פועלים לבטל את אזרחות הכבוד של קצב

מתנערים מהנשיא האנס

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

בעיריית כפר סבא ידונו השבוע באופן רשמי בביטול אזרחות הכבוד שהוענקה לנשיא לשעבר משה קצב, בעקבות הרשעתו בשני מעשי אונס, מעשה מגונה בכוח ועבירות נוספות.

כבר אתמול הורד שמו של קצב מלוח אזרחי הכבוד של העיר. "העובדה שמשה קצב עדיין מחזיק באזרחות כבוד של העיר כפר סבא אינה מוסיפה לעיר כבוד, וככל שנקדים לבטלה כך ייטב", הסביר גיא בן גל, יו"ר האופוזיציה בעיריית כפר סבא ויוזם הצעת הסדר לביטול אזרחות הכבוד. מלבד קצב קיבלו בעבר את אזרחות הכבוד בין היתר עזר ויצמן, נשיאה השביעי של ישראל, ופנחס ספיר, שהיה שר האוצר השלישי בישראל ובתור תושב העיר היה הראשון שקיבל אזרחות כבוד.

מעיריית כפר סבא נמסר כי העירייה "רואה בהרשעתו של הנשיא לשעבר, מר משה קצב, תעודת כבוד למערכת המשפט בישראל מחד, ופרשה שביזתה את מעמד התפקיד, פגעה פגיעה אנושה בנשים והמיטה חרפה על אזרחי ישראל מאידך. ההחלטה שהתקבלה בזמנו ע"י מועצת העיר להעניק למר קצב אזרחות כבוד חוזרת בימים אלו למועצת העיר, שתקבל החלטה חדשה בעטיה של ההרשעה. עד קבלת ההחלטה החדשה יוסר מלוח מקבלי אזרחות הכבוד בבניין העירייה כיתוב אזרחות הכבוד של הנשיא המורשע".

במקומות נוספים ברחבי הארץ פועלים כעת כדי להסיר כמעט כל אזכור לנשיא קצב. כך לדוגמה, יו"ר ועד ההורים העירוני בנתניה, סמדר סגל, קוראת למנהלי בתי הספר להוריד מקירות בתי הספר את תמונתו של הנשיא לשעבר. "קשה לי להבין איך אפשר לתלות תמונה של אנס בבית ספר? זה לא עובד".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ