משה קצב: "כמה את מוכנה לרדת? על איזה סדר גודל?" א': "200 אלף דולר, ואני לא צוחקת בגרוש"

הקלטות שפורסמו אמש חושפות את המשא ומתן שניהל משה קצב עם המתלוננת הראשונה בפרשה, א' מבית הנשיא. בין היתר, עולות מהקלטות מערכת היחסים האישית והמורכבת בין השניים, ההתמקחות וההאשמות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הקלטת שבה תיעד הנשיא לשעבר משה קצב את "ניסיון הסחיטה" של א', עובדת לשכתו, כלפיו, נחשפה אתמול בחדשות ערוץ 2. קצב העביר את הקלטת ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ותלונתו נגד א' בנושא הביאה לחשיפת החשדות הקשים נגדו בביצוע שורת תקיפות מיניות בנשים שהיו כפופות לו, במהלך שנותיו כאיש ציבור.

בשיחה פונה קצב לא' ושואל אותה, בנינוחות, כמה כסף היא דורשת ממנו. "על איזה סדר גודל?", שואל קצב וא' עונה, "אני חושבת ש-200,000 דולר. ואני לא צוחקת בגרוש". קצב משיב, "רגע, אבל אני לא נשמע בשום דבר שיש לך. נו, מה תעשי...? יש חומר שלך, יש חומר שלי".

קצב: "מישהו יכול... מישהו מייצג אותך בעניין?". א': "לא, מבחינת עורך דין?". קצב: "לא מבחינת ה...". א': "לא, אין מה לדאוג. אני...". קצב: "הכל את עושה?" א': "הכל לעצמי, אני אישה בת 30". קצב: "אם מישהו ירצה לנהל איתך משא ומתן, זה הכל על דעת עצמו?". א': זה לא אתה, סליחה, אני לא רואה...". קצב: "איתי?" א': "רק אתה, אלא מה?". קצב: "כמה את מוכנה לרדת?". א': "אני, אני ראיתי מישהו שלישי בחדר הזה?". קצב: "עד כמה את מוכנה לרדת?". א': "אני לא רוצה לדבר איתך על זה עכשיו". קצב: "למה?". א': "ככה. כי בא לי ל... אני לא יכולה לסבול את החדר הזה". קצב: "רק תגידי לי כמה את מוכנה לרדת". א': "אין לי להגיד". קצב: "עד כמה את מוכנה לרדת?". א': "אני חושבת שזה הסכום וקשה לי מאוד להאמין". קצב: "לא חבל לנצל את זה?"

א': שנינו שחקנים, אתה השחקן הראשי

לאחר מכן א' נשמעת אומרת לקצב, "אני במשבר, משה, שגם עם שני מיליון דולר לא יציל את החיים שלי, עכשיו אני מטופלת אצל פסיכולוג, אתה יודע את זה?". בשיחה אחרת באותה הרוח, א' אומרת לקצב כי, "משה, תשב, תחשוב על זה לבד, אני מצטערת להגיד לך. אני את החיים שלי גמרתי. אני את החיים שלי מוטטתי. אתה, לא אני. שלי לא יהיו חיים? אין שום סיבה בעולם".

השיחות שהקליט קצב הן חלק ממצבור שיחות שנחשפו אתמול במהדורת החדשות של ערוץ 2. לצד שיחות אלה פורסמו במשדר הקלטות סתר שערכה א' לקצב, שמהן משתמע כי בין השניים יש מערכת יחסים החורגת מיחסי עבודה רגילים. כך, קצב נשמע אומר לא', "את ויתרת עלי, ויתרת על הכל בגלל איזה ש... טוב, לא רוצה להתחיל".

א' משיבה לו, "אתה משקר". קצב משיב, "לא, תאמיני לי!" וא' חוזרת ומטיחה בו, "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת, שנינו שחקנים. אתה השחקן הראשי, מה שעשית". קצב משיב לה, "נשבע לך, אני לא שחקן, את שחקנית. לא היה בינינו...".

א' עונה, "מה שעשית, עשית הפרד ומשול, זה מה שעשית. אכפת לך שדרסת אותי באמצע?". קצב אומר לא', "נשבע לך שלא היה לי איתה שום דבר, לא היה לי איתה שום...".

א' שואלת את הנשיא, "מה זה התמונה שמצאתי שלה בחצי עירום אצלך במגירה?", קצב משיב, "איזה חצי עירום? תמונה מפורים". א': "כן, עם חזייה וקרניים?". קצב: "כשהיא מחופשת. היא מחופשת בפורים. זה תמונה שהיא הצטלמה פה". א': "עם כל החזה בחוץ?". קצב: "מה פתאום?". א': "אל תגיד לי, מה פתאום, אתה אומר לי?". קצב: "לא דובים ולא יער. תגידי לי אחת שהצטלמה עם חזה בחוץ אני אחזיק בתוך המגרה?". א': "עובדה נפל לך". קצב: "לא, אז סימן שלא".

מקורב לקצב לא': הוא מעריץ אותך

השיחות שנחשפו אתמול מתעדות חלק ממסע הלחצים שהפעילו מקורביו של קצב כדי לנסות ולשכנע את א' לסגת בה מהטענות כלפי הנשיא. בשיחה שניהלה עם איש העסקים אורי יואלי, חברו הקרוב של קצב, הוא מציע לה להיפגש עמו כדי לדון בטענותיה והיא משיבה לו, "למה נראה לך שאני ארצה? אורי, באמת, עם כל הכבוד לכולם, אין לי עניין עם אף אחד מלבד משה קצב, ואני לא רוצה שום גורם שלישי מתערב".

בשיחה שקיימה א' עם מקורב אחר לקצב הוא נשמע אומר לה, "לדעתי הוא מעריץ אותך, מעריך אותך וקצת מעבר לזה, זה הכל, בואי נגיד... שבן אדם נניח מרגיש לא נוח, אפילו בחורה מקנאה מהחבר שלה, אז מתחילה לספר סיפורים אבל זה מקנאה מאהבה, שהיא מקנאה בו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ