ביקור נשיא רוסיה דמיטרי מדוודב בישראל בוטל בשל מחאת עובדי משרד החוץ

עובדי המשרד הודיעו כי יפעלו לסכל את ביקור הנשיא הרוסי בישראל והוא בוטל מחשש לתקרית דיפלומטית. ליברמן זועם

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן זועם על עובדי משרד החוץ לאחר שרוסיה וישראל סיכמו הבוקר (שני) על ביטול ביקורו של נשיא רוסיה דימטרי מדוודב בישראל. הרוסים החליטו לבטל את הביקור שאמור היה להתקיים בעוד שבועיים, ולדחותו למועד אחר, לאור החשש ממבוכה שתיגרם למדוודב עקב העיצומים בהם נוקטים עובדי משרד החוץ המוחים על תנאי שכרם.

אנשי משרד החוץ הודיעו אתמול כי במסגרת העיצומים הננקטים על ידם הם יפעלו להכשלת ביקורו של הנשיא הרוסי. העובדים אמרו כי הם לא ישתפו פעולה ולא יסייעו בהכנת הביקור והעבירו מסרים בלשון זו גם למשרד החוץ הרוסי ובאמצעות הודעות לעיתונות הישראלית בשפה הרוסית, שזוכה לחשיפה גם במוסקבה.

ליברמן ומדוודב. שר החוץ זעם על ביטול הביקור שהיה חשוב לו במיוחד. תצלום: אי-פי

הרוסים שהבינו כי הם עומדים בפני תקרית דיפלומטית ביטלו הביקור כדי להימנע ממבוכה ובשעות הקרובות צפויה לצאת הודעה רשמית של משרד החוץ בירושלים בעניין. שר החוץ ליברמן הביע את זעמו על הכשלת הביקור שהיה חשוב לו במיוחד, לאור נסיונו להדק את הקשרים עם רוסיה.

ועד עובדי משרד החוץ מסר בתגובה לביטול הביקור כי "לצערנו, האטימות והרשלנות של שר האוצר ופקידיו פוגעים שוב בחוסן הלאומי וביחסי החוץ של מדינת ישראל. אנו קוראים לראש הממשלה ולשר החוץ לקחת אחריות ולפעול באופן מיידי כדי להציל את שירות החוץ של מדינת ישראל.

אתמול פרסמה הנהלת משרד החוץ מכתב לעובדים ובו הכריזה כי בתגובה לעיצומים יוקפאו כל ועדות המינויים הקרובות והעובדים לא יזכו יותר לתשלום עבור שעות נוספות עד סיום העיצומים.

בחודשים האחרונים נאבקים עובדי משרד החוץ על שיפור תנאי שכרם והשוואתו לשכר אנשי משרד הביטחון והמוסד. הנהלת משרד החוץ הגיעה לפני כמה ימים למתווה פשרה עם האוצר במסגרתו יועלה שכרם של הדיפלומטים ב- 10%-8% בממוצע. רוב העובדים שערכו אסיפה בשבוע שעבר הצביעו נגד המתווה ובעד החרפת העיצומים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ