מזל מועלם

"אף אדם לא מייצג את עצמו בכנסת ובממשלה - אלא את המפלגה", כך אמר היום (שני) שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק, במהלך ישיבת סיעת העבודה. ברק אמר כי "בקואליציה יש כללים ויש דברים שאי אפשר לקבלם".

ברק מתח ביקורת חריפה על התנהלות השר לענייני מיעוטים אבישי ברוורמן, שתקף אותו ודרש ממנו לאיים כי העבודה תפרוש מן הממשלה. יו"ר העבודה אמר כי תישקל התגובה הנדרשת למעשיו של ברוורמן. "מי שמרגיש כי אינו מסוגל לפעול על פי הכללים, צריך להסיק מסקנות ולפעול כפי שפעל בעבר אפרים סנה, שבאצילות החזיר את המנדט ופרש מהכנסת, או כפי שפעלו אופיר פינס ואיתן כבל שפרשו מהממשלה בשל הביקורת על דרכה", אמר שר הביטחון בהתייחסו לברוורמן. הוא מתח ביקורת גם על התנהגות ח"כ דניאל בן סימון, אשר הצביע נגד תקציב המדינה, ואמר כי ישקלו הצעדים גם לגביו.

ברק וברוורמן. תצלום ארכיון: פלאש 90

אתמול דיווח "הארץ" כי הממשל האמריקאי איבד את אמונו בשר הביטחון וסבור כי האחרון "הוליך שולל" את הנשיא אובמה ואת שרת החוץ קלינטון לגבי מידת השפעתו על ראש הממשלה נתניהו בתהליך השלום עם הפלסטינים. הפרסום עורר סערה בישיבת שרי מפלגת העבודה אתמול בבוקר, וברוורמן דרש מאהוד ברק כי העבודה תציב אולטימטום לראש הממשלה נתניהו, ולפיו אם לא יחודש תהליך השלום והקיפאון המדיני יימשך, תפרוש המפלגה מהממשלה.

ברוורמן תקף בחריפות את ברק ואמר כי "האסטרטגיה השגויה שלך לשמש כמתווך מול האמריקאים הסתיימה בכישלון. לא רק שאין תהליך שלום, אלא שספגנו מהלומה קשה בנושא הביטחון. השורה התחתונה היא שההתנהלות שלך מול האמריקאים הסבה נזק רב למדינת ישראל ואין שום סיכוי לחידוש המשא ומתן".

היום אמר ברק בישיבת הסיעה כי קידום המשא ומתן המדיני הינו מרכזי בעבור המפלגה. "אנחנו דוחפים אותו בכל הכוח וזה יחייב החלטות בבוא העת", ציין. הוא הנחה את מזכ"ל הסיעה, חיליק בר, לכנס את ועידת מפלגת העבודה תוך שלושה חודשים, כדי לדון בתהליך המדיני.

"אבישי ברוורמן, ברק גרם נזק ליחסים עם ארה"ב?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ