מוחמד דחלאן נחקר בחשד שניסה להדיח את יו"ר הרשות מחמוד עבאס

מסמך של המודיעין הכללי מפרט את החשדות נגדו, ובהם, איסוף כלי נשק ותשלום משכורות כפולות לכמה מהעובדים במוקטעה

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף

מוחמד דחלאן, חבר הוועדה המרכזית של הפתח, נחקר על ידי ועדת החקירה של הפתח הבודקת את נסיבות חילוקי הדעות שלו עם יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן). דחלאן נחקר בעקבות חשדות כי ניסה להביא להדחת עבאס. הוא נשאל בחקירתו אם ניסה להקים קבוצות חמושות ברחבי הגדה וליצור פיצול בתוך הפתח.

תצלום ארכיון: דניאל בר און

ערוץ 10 פרסם היום (שני) מסמך של המודיעין הכללי הפלסטיני שמציג את רשימת הממצאים שנאספו נגד דחלאן עד כה. בין הממצאים: איסוף כלי נשק בידי פעילים ברחבי הגדה, תשלום משכורות כפולות לכמה מהעובדים במוקטעה וכן הקלטה של שר ההקדשים, מחמוד הבאש, שהקליט את דחלאן אומר כי יש להחליף את אבו מאזן. הקלטה זו הגיעה לידי אבו מאזן. בנוסף, דחלאן ניסה לתאם עם ישראל העברה של כ-40 מאנשיו מעזה לגדה.

דחלאן עצמו התראיין היום לכמה מכלי התקשורת הערביים, בהם אל-ערבייה. הוא סיפר על השאלות שהופנו לו במהלך החקירה, ובין היתר על החשדות כי מתח ביקורת על עבאס.

דחלאן, בן 49, יליד מחנה הפליטים בחאן יונס וכיום תושב רמאללה וקהיר, נחשב עד לא מכבר לאחד האישים החזקים בפתח ובעבר לדמות הדומיננטית ביותר בפתח ברצועת עזה. אולם רבים בתנועה ייחסו לו את הכישלון הצבאי של הפתח במהלך ההפיכה של החמאס בעזה. הוא צבר אויבים רבים מבית, בנוסף לאלה מהחמאס שסימנו אותו כאויב הגדול של הארגון האיסלאמי, לנוכח פעולותיו נגד חברי הארגון בשנות ה-90 ובחודשים שלפני ההפיכה ברצועה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ