נתניהו: תמכתי במדינה פלסטינית כבר ב-1996. לבני: ב-2002 דיברת אחרת

עימות בוועדת החוץ והביטחון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עימות התעורר אתמול בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ליו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. נתניהו טען כי הוא תומך בהקמת שתי מדינות לשני עמים כבר מאז שנת 1996, וכי אפילו אמר אז בדיונים בליכוד כי הוא תומך בהקמת "מדינה מינוס" לפלסטינים. לבני טענה מנגד כי דבריו של נתניהו סותרים דברים שאמר בשנים לאחר מכן.

"מדהים איך אתה מתאר מציאות אלטרנטיבית וטוען שזו האמת", אמרה לו בתגובה. "מוזר שאתה נתלה ב-96', כשב-2002 הודעת במרכז הליכוד ש'כן למדינה יהודית פירושו לא למדינה הפלסטינית' ושצריך להגיד לה לא". לבני תקפה את נתניהו ואמרה: "לא מאמינים לך כי אתה מדבר אחרת בפורומים שונים ואתה נבחן לפי התוצאות שלך ולא לפי הדיבורים שלך. התוצאה היא אפס ואפילו מינוס. ישראל בהידרדרות".

נתניהו התייחס למגעים עם הפלסטינים ואמר כי בשבוע הקרוב עשויים להגיע לישראל שליחים אמריקאים, בניסיון לחדש את התהליך המדיני. לדבריו, הסכים להאריך את הקפאת הבנייה בהתנחלויות בשלושה חודשים, אך האמריקאים הם אלו שחזרו בהם מן המהלך. "ארצות הברית פנתה אלינו שנשקול תוספת שלושה חודשים להקפאה. האמת היא שהיינו מוכנים לזה. בניגוד למה שפורסם, ישראל לא סירבה להארכה. בסופו של דבר ארצות הברית היא זו שהחליטה לא ללכת בכיוון הזה, לדעתי בצדק. היא רצתה לחזור למתווה שיחות בו ינסו לצמצם את הפערים בין הצדדים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ