שר הביטחון, אהוד ברק: יש בעולם נטייה לקבל את עמדות הפלסטינים

ברק, שביקר במרכז לאימוני יבשה של צה"ל, אמר כי יש להיאבק נגד הנסיונות לדה-לגיטימציה של ישראל; לדבריו, יש להתמקד בערוץ הפלסטיני

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

"יש בעולם נטייה לקבל את העמדות הפלסטיניות ואנחנו צריכים להיאבק כנגד המגמה לדה-לגיטימציה של ישראל", כך אמר היום (שלישי) שר הביטחון, אהוד ברק, בביקורו במרכז הלאומי לאימונים ביבשה (מל"י) של צה"ל. ברק הוסיף כי יש "להקפיד בכל הכוח על הקשר שלנו עם ארה"ב. הוא חיוני גם לביטחון המדינה וגם ליכולת התמרון המדינית שלה בעולם".

אהוד ברק. תצלום: אילן אסייג

שר הביטחון סיכם בכמה מילים את השנה החולפת ואמר כי 2010 היתה "השנה השקטה ביותר מזה שנים ארוכות, בכל הגבולות גם בצפון וגם בדרום. יחד עם זאת, מסביבנו ממשיכה לרחוש מציאות מורכבת, וצה"ל מתכונן לכל אפשרות ואנחנו עוקבים אחרי הכול.

הוא שב והזכיר שהיום "חיוני ויש אחריות עליונה לממשלה לחפש כל דרך כדי להניע תהליך מדיני ויוזמה מדינית, הן בתחום הפלסטיני והן בראיה האזורית, כדי להבטיח שגם אם נקלע או נמצא את עצמנו בהתמודדות, שלא היתה ברירה, ואם יש סיכוי, גם אם הוא לפעמים נראה לא ברור, להגיע להבקעה ולהסדר, נגיע להבקעה ולהסדר".

ברק התייחס גם לנושא הסורי לאור הדיווחים לפיהם מלקולם הונליין, איש עסקים ומקורבו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "אין לי שום דבר קונקרטי לומר על העניין הזה. ידוע שיש התעניינות אמריקאית כל הזמן. הם כל הזמן נמצאים בבחינה של כל האפשרויות וכל הערוצים, ועדיין כרגע, נכון להיום, הערוץ המרכזי הוא הנושא הפלסטיני ואני חושב שצריך לעשות כל מה שניתן".

הונליין העביר מסר לאסד מראש הממשלה, בנימין נתניהו. פקיד בכיר בירושלים ציין כי נתניהו ידע על הנסיעה אולם לא ביקש מהונליין להעביר מסר או לשמש כשליח. הונליין מצידו הכחיש כי ביקורו עסק בנושאים מדיניים.

עשרות ח"כים בקריאה לממשלה: להחרים חברות שמכרו את נשמתן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ