לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו הזמינה את סילבן שלום ובנימין בן אליעזר לפורום השביעייה

סילבן שלום ובנימין בן אליעזר זומנו באופן חריג לדיון ביטחוני מצומצם. לשכת רה"מ: הזימון - "בשל המומחיות הייחודית שלהם"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

האם החשש מקריסת הקואליציה גורם לראש הממשלה בנימין נתניהו לנקוט במהלכי בלימה ולהרחיב את פורום "השביעייה"? לשכת ראש הממשלה הזמינה באופן חריג את המשנה לראש הממשלה סילבן שלום ואת שר התמ"ת בנימין בן אליעזר לדיון של פורום שרי "השביעייה" שמקיים התייעצויות בנושאים מדיניים-ביטחוניים רגישים.

בן אליעזר ושלום זומנו על ידי הלשכה למה שהוגדר כדיון ביטחוני. לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה לפניית "הארץ" כי השרים זומנו לדיון "בשל המומחיות הייחודית שלהם בנושא שבו עסק הדיון", והכחישו כי נתניהו החליט להרחיב את פורום השביעייה מסיבות פוליטיות.

נתניהו, אתמול בכנסת. תצלום: אמיל סלמן

חרף הכחשות לשכת ראש הממשלה, קשה להתעלם מכך ששרים אחרים בעלי ניסיון ביטחוני לא זומנו לדיון, לדוגמא, שר האוצר יובל שטייניץ, נאמנו של נתניהו ויו"ר ועדת החוץ והביטחון לשעבר. ככל הנראה מדובר בניסיון של נתניהו לפייס שני שרים בכירים שמשמיעים בתקופה האחרונה הצהרות בדבר פרישה מהקואליציה או הקדמת הבחירות.

בן אליעזר אמר בישיבת שרי מפלגת העבודה ביום ראשון כי יש להציב את חודש אפריל כתאריך יעד לפרישה מהממשלה, במידה והקיפאון המדיני יימשך. בן אליעזר אמר את הדברים בעקבות התסיסה שהתעוררה במפלגת העבודה לאחר הפרסום ב"הארץ" ולפיו הממשל האמריקאי איבד את אמונו בשר הביטחון ברק וסבור כי האחרון "הוליך אותנו שולל".

צירופו של בן אליעזר לפורום השרים המצומצם הוא הצעד השני שביצע נתניהו בימים האחרונים כדי לפייס את שר התמ"ת. אתמול הודיעה לשכת ראש הממשלה כי בן אליעזר הוזמן להצטרף לנסיעתו של נתניהו למצרים מחר, במהלכה ייפגש עם הנשיא מובארק.

המשנה לראש הממשלה סילבן שלום נחשב ליריבו הפוליטי המרכזי של נתניהו בתוך הליכוד. בשבועות הקרובים החל שלום לדבר בגלוי על הערכותיו לגבי הקדמת הבחירות. במהלך ישיבת שרי הליכוד לפני שבועיים אמר שלום לנתניהו כי "ריח הבחירות באוויר והדבר משפיע על מהלכי המפלגות השונות בקואליציה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ