מקורבי שר הפנים אלי ישי: נעשה לו עוול בשידור חי

נתניהו ושר הפנים הגיבו למהומה שהתחוללה בטקס האזכרה לנספי השריפה בכרמל. ישי: מתוך כאבם הם אומרים אשר על לבם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אלי ישי הגיבו למהומה שהתחוללה הערב (רביעי) בטקס האזכרה הממלכתי לנספי השריפה בכרמל. ישי נאלץ לעזוב את האירוע לאחר שבני משפחותיהם של ההרוגים דרשו זאת והקימו מהומה. המשפחות הטיחו ביקורת קשה גם בראש הממשלה לפני שעמד לנאום.

בתגובה לדברים נמסר הערב מלשכת ראש הממשלה כי ל"נתניהו חשוב היה לשאת את דבריו בפני המשפחות השכולות. הוא מודע לכאבן ולאובדנן והדבר הוביל מלכתחילה את רצונו לקיים את טקס האזכרה הממלכתי". נתניהו עצמו ציין לאחר האירוע כי "אני מכיר את הכאב ומודע לגודל האובדן והחלל שנפער בחיי המשפחות השכולות". נתניהו התקשר הערב לשר ישי ואמר לו כי הוא חש צער על הפגיעה בו בטקס האזכרה.

המהומה, הערב. תצלום: חגי פריד

שר הפנים אלי ישי מסר בתגובה לסערה שהתחוללה באוהל שהוקם בקיבוץ בית אורן, כי "אובדנן של המשפחות השכולות כבד מנשוא. מתוך כאבם הם אומרים אשר על לבם. לבי עמם ושינוחמו מהשמיים". הרב הראשי יונה מצגר גיבה את שר הפנים ומסר כי "הרב עמאר ואני יצאנו מהאולם כדי לפייס את בני המשפחות הכואבים וגם כדי לתמוך בישי. לא ייתכן שבאירוע שבו באים לחבק, ילבינו פניו של שר בישראל".

מקורבי ישי אמרו הערב כי "נעשה לו עוול בשידור חי", והדגישו כי הוא בחר לנטוש את האולם לאחר שהבין כי המשך שהייתו במקום תפגע בטקס לאחר שיצא מהאולם, ישי נכנס לאוהל האח"מים שניצב בסמוך והמתין שם עד תום הטקס. יחד עמו יצא אריה ברמי, שהביע בו תמיכה, וכן מוטי חייט, שהתנצל בפניו. מקורביו סיפרו על שיחות טלפון נוספות מצד בני משפחות הנספים בשריפה, שלדבריהם התנצלו בפני ישי.

המחאה החלה בעת שראש הממשלה עלה לדוכן הנואמים, בתום נאומו של נשיא המדינה שמעון פרס. דני רוזן, בן זוגה של מפקדת משטרת חיפה סנ"צ אהובה תומר, שנהרגה באסון, קם ממקומו ופנה לנתניהו. הוא דרש כי ישי יעזוב את הטקס, ולא - איים שהוא עצמו ייצא. נתניהו אמר לו: "לבי איתך, אני מבין את הכאב". בעקבות רוזן קמו בני משפחות אחרים ודרשו את סילוקו של ישי. במשך דקות ארוכות, נתניהו לא יכול היה לפתוח את נאומו והוקף בידי מאבטחיו. לבסוף עלה לדוכן הרב הראשי שלמה עמאר ואמר כי ישי יוצא מן האוהל.

רוזן מפנה אצבע לישי, הערב. תצלום: חגי פריד

לאחר הטקס, אמר דני רוזן על ישי כי "זה שיא הצביעות שאדם המשמש כשר בממשלת נתניהו יבוא לטקס". הוא התייחס לעובדה שהרב עמאר הוא שהודיע על עזיבתו של ישי ואמר: "מה שקורה במדינה לא מעניין אותו, רק מה שאמרו לו הרבנים הראשיים שלו. לא ייתכן כי שר כזה ישמש בתפקיד כזה, ושראש הממשלה יאפשר לו לשמש כשר בממשלה. נתתי לרה"מ אופציה שהשר ייצא או שאני ייצא, לא ניסיתי להפריע לו".

רוזן הוסיף ואמר כי "זה מהלך של התקוממות, ואני מקווה שאנשים יצטרפו. אני יכול להבטיח שאני לא אשקוט על השמרים, בטח כל עוד אלי ישי מכהן כשר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ