השריפה בכרמל | הרב עובדיה יוסף לאלי ישי: "חזק ואמץ אל תערוץ ואל תחת"

מנהיגה הרוחני של ש"ס התייצב לצדו של שר הפנים והודה לרב שלמה עמאר על "קידוש שם שמיים"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר

לאחר שגורש אמש מטקס האזכרה הממלכתי להרוגי השריפה בכרמל, זכה היום (חמישי) שר הפנים אלי ישי לדברי עידוד מהמנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. "חזק ואמץ, אל תערוץ ואל תחת, ירום ונישא וגבה מאוד", הרב יוסף ליו"ר ש"ס. בנוסף, הודה הרב יוסף לראשון לציון, הרב שלמה עמאר, על הגיבוי שהעניק לשר הפנים ו"על קידוש שם השמיים" בטקס.

שר הפנים סולק אתמול מהטקס לאחר שכמה מבני משפחות הרוגי אוטבוס הסוהרים התנו את הישארותם באולם בעזיבתו של ישי. הוא לווה החוצה מהאולם על ידי הרבנים הראשיים לישראל, הרב עמאר והרב יונה מצגר. הרב מצגר מסר לאחר התקרית, כי יצא "כדי לפייס את בני המשפחות הכואבים וגם כדי לתמוך בשר ישי. לא ייתכן שבאירוע שבו באים לחבק, ילבינו פנים של שר בישראל קבל עם ועדה".

אלי ישי בטקס. דני רוזן הגדיר את התנהלותו כעזות מצח. תצלום: חגי פריד

את המחאה נגד שר הפנים הוביל דני רוזן, בן זוגה של מפקדת תחנת חיפה אהובה תומר שנהרגה בשריפה. לדבריו, "השריפה אירעה במשמרת של אלי ישי. הוא חושב שהוא ימשיך לנהל את העניינים, אבל לא אתן לו. העובדה ששר הפנים מצא לנכון לבוא ולשבת בין המשפחות השכולות מראה על עזות מצח".

השר ישי עצמו מסר לאחר התקרית כי "אובדנם של בני המשפחות השכולות כבד מנשוא. מתוך כאבם הם אומרים את אשר על לבם. לבי עמם, ושינוחמו מהשמים". מקורביו של שר הפנים ישי אמרו כי "נעשה לו עוול בשידור חי", והדגישו כי הוא בחר לנטוש את האולם לאחר שהבין כי המשך שהייתו במקום יפגע בטקס.

לאחר שיצא מהאולם, נכנס ישי לאוהל האח"מים שניצב בסמוך והמתין שם עד תום הטקס. יחד עמו יצא אריה ברמי, שהביע בו תמיכה, וכן מוטי חייט, שהתנצל בפניו. מקורביו סיפרו על שיחות טלפון נוספות מצד בני משפחות הנספים בשריפה, שלדבריהם התנצלו בפני ישי.

מקורב לישי סיפר ל"הארץ", מיד לאחר האירוע, כי "אלי אמר שהוא מבין שהוא צריך לצאת מהאולם, למרות שהקריאות נגדו ודאי שלא היו על דעת כל המשפחות. אבל גם לגבי מי שצעק, הוא לא דן אותם, הוא מבין את הכאב שלהם ושולח להם תנחומים. הוא החליט לצאת על מנת לא לפגוע בטקס האזכרה. הוא בקשר עם הרבה משפחות שכולות, והן כועסות על כל העליהום הזה". לגבי הדרישה של ההורים להקים ועדת חקירה, אמרו בסביבתו של ישי: "אם יש משהו פוליטי שמניע את הקריאות הללו לא היינו מספקים כעת את התענוג של אמירה בכיוון הזה. אלי ישי תמיד אמר שהוא בעד ועדת חקירה, וכעת הוא לא יגיד מלה בהקשר הזה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ